Amasya’daki ağaç nöbeti sürüyor

Amasya'da benzin istasyonu yapımı nedeniyle bir parktaki ağaçların kesilmesi üzerine eylem yapan grup, bölgedeki nöbetini sürdürdü.

Anadolu Ajansı 04.06.2014 - 16:41

Hızırpaşa Mahallesi İstasyon Caddesi'ndeki ağaçlık alanda eylemlerini sürdüren mahalle halkına, bir grup üniversite öğrencisi de destek verdi.

Öğrenciler, "çek elini parkımdan" ve "Diren Amasya" yazılı pankartları ağaçların arasına astı.

Alandaki ağaçların her birinde renkli kağıtlara yazılmış numaraların yer alması dikkati çekti.

Bazı vatandaşlar da semaverlerde çay demleyip sohbet ederek alandaki bekleyişini sürdürdü.

Öte yandan, CHP Amasya Milletvekili Ramis Topal, alana gelerek vatandaşların taleplerini dinledi.

'AMAÇ PARKA SAHİP ÇIKMAK'
Topal, "Ağaçların bir kısmının kesilmesini engellemişler ama çok yazık. Bu ağaçlar çok uzun sürede yetişiyor. Böyle bir yeşil alanı akaryakıt istasyonu yapmak için feda etmek Amasya'nın bağrına hançer saplamaktan başka bir şey değildir. Bunu engellemek için belediye başkanı ve vali ile görüşeceğim. Burada oturanların, Amasya halkının bu serzenişine kulak veririz, verirler."

Topal, Amasya'nın aşkın ve sevdanın şehri olduğunu, şehirde kavganın oluşacağı bir pozisyonun olmayacağını dile getirdi.

Alandaki gençleri provokatörlere karşı uyardığını anlatan Topal, "İçlerindeki kötü niyetlilere müsaade etmemelerini söyledim. Gezi gibi başlayan masumane bir olay tabii ki ama sonu öyle olmasın. Öyle olmaması için de ricada bulundum. Amaç parka sahip çıkmak. Başka bir düşüncemiz yok" diye konuştu.

İstasyon Caddesi'ndeki etrafı çevrili ağaçlık alana dün gelen vatandaşlar, akaryakıt istasyonu yapımı için ağaçların kesildiğini ileri sürerek tepki göstermişti.

Grupta yer alan bazı gençler, araziyi çevreleyen demir panelleri yıkarak vatandaşların yeşil alana girmesini sağlamıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...