Amasya'daki 'selfie'ci şehzadenin elindeki kılıç da kırıldı

Amasya'da selfie çeken şehzade heykelinin elindeki telefonun ardından kılıcı da kırıldı. Polis heykelin etrafına güvenlik şeridi çekerken, belediye savcılığa suç duyurusunda bulundu.

selfie-ceken-sehzade-11-05-15.jpg

Amasya'daki selfie çeken şahzade heykeline bir saldırı daha düzenlendi.

Osmanlı İmparatorluğu döneminde birçok padişah yetiştirdiği için 'Şehzadeler Şehri' olarak anılan Amasya'da Yalıboyu Evleri önünde Yeşilırmak kenarına belediye tarafından önceki gün bir şehzade heykeli konuldu.

Sol eli kılıcında, havaya kaldırdığı diğer elinde cep telefonu ile selfie çeken şehzade heykeline dün yapılan saldırıda telefonu kırılırken, bu kez heykelin elindeki kılıç kimliği belirsiz kişi veya kişilerce kırıldı.

Saldırı sonrasında olay yerine gelen polis ekipleri heykelin etrafını güvenlik şeridi çekerek çevirdi.

Polis saldırıyı yapan kişi veya kişilerin tespiti için çalışma başlatılırken, bölgedeki MOBESE kameralarının da inceleneceği belirtildi.

SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

Öte yandan Amasya Belediye Başkanlığı’nın resmi internet sitesinde olayla ilgili bir açıklama yayınlandı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Belediye başkanlığımız tarafından Madenüs Köprüsü, Şehzaler Gezi Yolu ve Yalıboyu yolu üzerine balıkçı heykeli, Ferhat ile Şirin heykeli, Strabon heykeli ve selfie çeken şehzade heykeli bakım, onarım ve montaj çalışmalarından ardından konuşlandırılıp halkımızın beğenisine sunulmuştur.

Yalıboyu üzerine konuşlandırılan selfie çeken şehzade heykeli kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından kırılmış ve zarara uğratılmıştır. Ortak yaşam alanı olan bölgede kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin ortaya koyduğu bu tavır kabul edilemeyeceği, olayın öğrenilmesinin ardından Amasya Belediyesi olarak 'Nitelikli mala zarar verme' suçundan savcılığa suç duyurusunda bulunduğumuz ve bununla ilgili soruşturmanın başlatıldığı, söz konusu suçu ve suçluyu öven açıklama ve paylaşımların tarafımızdan takip edildiği ve buna yönelik olarak da 'Suçluyu övme' suçundan gerekli şikayet ve yasal başvuruda bulunacağımız kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Sayfa Yükleniyor...