Amazon stokları ilk günde neredeyse tükendi

Samsung, Ekim ayında tanıttığı Galaxy S III mini akıllı telefonunu ABD’de satışa sundu.

Haberler 21.11.2012 - 11:27

Amazon stokları ilk günde neredeyse tükendi

Samsung’un Galaxy S III mini modeli, Nokia’nın Lumia 920 telefonu gibi ABD’de çok büyük ilgi gördü. PCMAG, ilk gün yapılan siparişler sonrasında Amazon’un elinde sadece 11 tane S III mini kaldığını belirtti.

Bir önceki modeline kıyasla oldukça başarılı bir telefon olduğu düşünülen ufak boyutlu S III mini, 10.1 cm ekran genişliğine sahip. Cihazın AMOLED ekranı 800x480 piksel. Android 4.1 (Jöleli Fasulye) işletim sistemiyle çalışan cihazın işletim sistemi de boyutuna göre oldukça ideal.

Çift çekirdekli 1GHz çip kullanan S III mini, 1 GB RAM’e sahip. Cihaz 8 GB ve 16 GB’lık modelleriyle sunuluyor. Dahası, microSD kart girişiyle bellek 32 GB’a yükseltilebiliyor.  Arka panelinde 5 mega piksel kamerası bulunan S III mini, ön panelinde ise VGA çözünürlüklü kameraya sahip. 4G LTE ağlarını desteklemeyen S III mini, Wi-Fi, Bluetooth 4.0, Yüksek Hızlı Paket Erişimi (HSPA), mobil ödemeler için NFC (Yakın Alan İletişimi)  ve Android Beam içerik paylaşım özelliğine bulunduruyor. Cihazın batarya gücü ise 1.500 mAH.

121.6 x 63 x 9.9mm ölçülerindeki cihaz sadece 11.5 gr ağırlığında. Abisi Galaxs S III’e tasarım olarak benzese de, ekran çözünürlüğü ve süper hızlı internet erişimi S III mini de geçerli değil.

Sayfa Yükleniyor...