Ambalajlara dikkat

ÇEVKO Vakfı, yazın gelmesi ile birlikte artan hızlı tüketim ürünlerinin ambalajlarının çevre için büyük tehdit oluşturduğuna dikkat çekiyor.

Haberler 02.07.2012 - 12:47

Ambalajlara dikkat

Yaz geldi… Yazın iç yakan sıcağına karşı içimizi serinleten dondurma, meyve suları, cola ,su vb. bizim için vazgeçilmez kurtarıcılar oluyor.

Dışarıda daha fazla zaman geçirdiğimiz yaz aylarında, tüketim de aynı oranda dış mekanlara taşınıyor. Sokakta, parkta, plajda gerçekleşen bu tüketim sürecinde, ev atıklarının miktarı azalırken, dış mekanlar doğru orantı ile daha çok kirleniyor. Dondurma ambalajları, pet şişeler, meyve suyu ve cola kutuları çöpe atılıyor. 

Bireysel eylemlerin toplum nezdindeki önemine dikkat çeken ÇEVKO Vakfı, dışarıda geçirilen zaman içerisinde atıklar konusunda daha hassas olmamızı öneriyor. Sokaklarda bulunan Ambalaj Atıkları Kumbaralarına  atılacak hızlı tüketim ambalajlarının geri dönüşüme çok büyük katkısının olduğunun unutulmaması gerekiyor.

ÇEVKO, Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı ,pek çok gelişmiş ülkede olduğu gibi ülkemizde de sağlıklı, ekonomik ve sürdürülebilir bir geri kazanım sistemi oluşturmak için ambalaj atıkları geri kazanım projesini sürdürüyor. Yazın gelmesi ile birlikte artan hızlı tüketim ürünlerinin ambalajlarının çevre için büyük tehdit oluşturduğunun altını çizen ÇEVKO Vakfı, bu dönemde tüm ’yi çevre konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyor.

Sayfa Yükleniyor...