Ambulans yayaya, otomobil ambulansa çarptı

Zonguldak'ta, hasta taşıyan 112 Acil Servis ambulansı, karşıdan karşıya geçmek isteyen 30 yaşındaki İbrahim Budak'a çarparken, hastanın yakınlarının bulunduğu arkadaki otomobil de ambulansa çarptı. Budak ile otomobilde bulunan 4 kişi yaralandı.

Haberler 08.09.2014 - 06:52

Ambulans yayaya, otomobil ambulansa çarptı

Kaza, dün akşam saatlerinde Zonguldak-İstanbul Karayolu'nun Ereğli-Alaplı ilçeleri arasında Kışla Mahallesi mevkiinde meydana geldi.

Alaplı'dan aldığı hastayı Ereğli Devlet Hastanesi'ne götürmek üzere yola çıkan Murat Sirem yönetimindeki ambulans, sürücüsünün son anda fren yapmasına rağmen yolun karşısına geçmek isteyen İbrahim Budak'a çarptı.

Bu sırada arkadan gelen hastanın yakınlarının bulunduğu 52 yaşındaki Sezai Kaya yönetimindeki 60 HD 080 plakalı otomobil de ambulansa çarptı. Ambulans, çarpmanın etkisiyle elektrik direğine çarparak durabildi.

Kazada, İbrahim Budak ile otomobil sürücüsü Sezai, yanında bulunan 16 yaşındaki Ülkiye, 54 yaşındaki Şaziye Kaya ve 9 yaşındaki Elanur Özdemir yaralandı. Budak, özel hastaneye, diğer 4 yaralı ile ambulanstaki hasta ise Ereğli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Budak'ın durumunun ağır olduğu, diğer yaralıların hayati tehlikelerinin bulunmadığı belirtildi.

Kazadan yara almadan kurtulan ambulans sürücüsü ifadesi alınmak üzere karakola götürülürken, kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Sayfa Yükleniyor...