İstanbul Ataşehir'de 13 Ocak'ta meydana gelen banka soygunun güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı.

Kamera kayıtlarında, ameliyat maskeli soygucunun saat 16.30 sıralarında bankanın önüne gelerek keşif yapmaya başladığı görülüyor.

Kışlık şapka, eldiven ve ameliyat maskesi takarak kendisine hasta izlenimi veren soyguncu, bankamatik önünde oyalanıyor, güvenlik görevlilerinin hareketlerini takip ediyor ve sık sık şubeye girip çıkıyor.

30-35 yaşlarındaki soyguncunun elindeki poşet de dikkat çekiyor. Bu poşette ise az sonra soygunda kullanacağı silah ve biber gazı var.

Yaklaşık 50 dakika keşif yapan soyguncu bankanın kapanmasına yakın tekrar içeriye giriyor. Bu sırada saat 17.19'u gösteriyor. Soyguncu 10 dakika boyuncu içeride hiçbirşey yapmadan dolaşıyor. Saat 17.29 olduğunda güvenlik görevlisi, bankanın kapanacağını belirterek elindeki cep telefonunun saatini soyguncuya gösteriyor ve dışarıya çıkmasını istiyor.

Bunun üzerine soyguncu elindeki poşetten silah ve biber gazı tüpünü çıkararak harekete geçiyor.

Soyguncu, tam kapıdan çıkmak üzereyken dönerek güvenlik görevlisini silah tehtidiyle etkisiz hale getiriyor. Soyguncu, güvenlik kamerasını tek hamleyle yere savurduktan sonra vezneye yöneliyor.

Vezne görevlisi, soyguncunun uzattığı poşete masa üzerindeki 82 bin lirayı dolduruyor. Soyguncu para dolu poşeti alarak hızla banka şubesinden çıkıyor. Bu sırada güvenlik kamerasının saati 17.30'u gösteriyor. Soygun anı tam 1 dakika 40 saniye sürüyor.

Kameralara yansıyan olay sonrası, bankanın arka sokağında kendisini bekleyen yine ameliyat maskesi takmış başka bir kişinin kullandığı otomobile binen soyguncu, kaçıyor. Soyguncu ve beraber kaçtığı kişi tüm aramalara rağmen henüz bulunamadı.