Anadol’dan ‘eski savcı tanık mı?’ sorusu

CHP İzmir Milletvekili ve Grup Başkanvekili Kemal Anadol'dan Ergenekon davasının gizli tanıklarıyla ilgili bir iddia geldi.

NTV Haber 27.03.2009 - 19:17

CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, Eski Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya'nın estetik ameliyat geçirerek Ergenekon'un gizli tanığı olduğunu iddia etti ve konuyla ilgili Meclis'e bir soru önergesi verdi.

Kemal Anadol önergede, Sarıkaya'nın 1 yıl önce ailesiyle birlikte Türkiye'den kaçtığına dair haberlerin basında yer aldığını hatırlattı ve, "Sarıkaya'nın yurt dışında nerede olduğunun tespiti için bir çalışma yürütülmekte midir?" diye sordu.

Sarıkaya'nın hazırladığı iddianamelerle birçok kişiyi mağdur ettiğini savunan Anadol, "Savcı Sarıkaya'nın tanık koruma programına alınıp estetik ameliyat olduğu ve Ergenekon'un gizli tanığı olduğu iddiaları doğru mu?" diye sordu.

Sarıkaya, Şemdinli olayları ve Van 100.yıl Üniversitesi Eski Rektörü Yücel Aşkın hakkında tarihi eser kaçaçılığı ve çete kurmak suçuyla hazırladığı iddianamelerle gündeme gelmiş, 2006 yılında mesleki yeterlilikten uzak olduğu gerekçesiyle görevden alınmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...