Anadolu Adalet Sarayı'nda FETÖ operasyonu

FETÖ soruşturması kapsamında, İstanbul Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'nda görevli 100'e yakın personele yönelik gözaltı kararı alındı.

NTV Haber - Anadolu Ajansı 22.09.2016 - 10:02 | Son Güncelleme : 22.09.2016 - 16:13

Anadolu Adalet Sarayı'nda FETÖ operasyonu

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, İstanbul Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'nda görevli çok sayıda personel hakkında gözaltı kararı alındı. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma çerçevesinde polis ekipleri, Anadolu Adalet Sarayı'nda görevli olan ve haklarında gözaltı kararı alınan şüphelileri yakalamaya yönelik çalışma başlattı.

Bu kapsamda polis ekipleri, aralarında zabıt katibi ve mübaşirlerin de bulunduğu çok sayıda personelin adliyedeki odalarında arama gerçekleştirdi. Zanlıların bilgisayarlarında da inceleme yapıldı.

Bu arada, bazı personelin polis ekiplerince gözaltına alındığı öğrenildi. Gözaltına alınan şüphelilerin İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüleceği belirtildi.

66 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Soruşturma kapsamında, Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri aralarında zabıt katibi ve mübaşirlerin de bulunduğu 66 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınamayan personelin yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

Sayfa Yükleniyor...