"Anadolu" bekliyor

"Anadolu'yu vermeyeceğiz" diyerek Türkiye'nin dört bir yanından Ankara'ya gelen kervanları siyasetçiler ziyaret etti. Kervanbaşı bu ziyaretler sırasında "Her partiye eşit şekilde yaklaşıyoruz" dedi...

24.05.2011 - 11:42

"Anadolu" bekliyor

Doğaya ve canlı yaşama zarar veren tüm yatırımların durdurulması için Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden 42 gün önce başlattıkları Büyük Anadolu Yürüyüşü'nü Ankara'da tamamlamak isterken Gölbaşı'nda polis engeline takılan çevrecilere siyasilerden destek geldi.


'Anadolu'yu Vermeyeceğiz' sloganı ile yola çıkan eylemcilere CHP Ankara Milletvekili Yılmaz Ateş, aynı partinin milletvekili adayları Aylin Nazlıaka, Bayraktar Bayraktar, CHP İl Başkanı Tarık Şengül ve eşi ile Gölbaşı İlçe Başkanı Ercan Şimşek, Belediye Meclis Üyesi Yusuf Aksakal ile HAS Parti Milletvekili adayları Avukat Ahmet Münir Yaşar, Saliha Sasa, Rıza Kuyrukçu ile birlikte Kamu-Sen'e bağlı Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Emekçileri Sendikası (Tüm-Bel-Sen) Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Meriç ziyaret etti. Ziyarette, HAS Parti Milletvekili adayları, yanlarında getirdikleri baklava ve börekleri çevrecilere ikram ederken, CHP Milletvekili Yılmaz Ateş ile aynı partinin adayları ise çevrecilere onlarca demet çiçek verdi. Tüm-Bel-Sendikası da çevrecilere 50 ekmek, bir çuval bulgur ile çeşitli gıdalar getirdiler.

Yörük çadırında CHP Milletvekili Yılmaz Ateş ile birlikte diğer milletvekili adaylarını ağırlayan Anadolu Yürüşcüleri kervanbaşısı Sarı Keçililer Derneği Başkanı Pervin Çoban Savran, siyasilere simit ve elma ikramında bulundu. Savran, Milletvekili Ateş'e ve CHP'li adaylara seyyar tuvaletlerin konakladıkları alana sokulmadığını şikayet ederken,  Buraya gelene kadar her bölgede bizlere yardımcı olundu. Ancak burada temel ihtiyacımızı bile görmekte zorlanıyoruz. Biz kimseye zarar vermediğimiz gibi, doğamızı, kuşunu, kelebeğini, böceğini, balığının da korunması için mücadele veriyoruz. Ziyaretiniz bizleri mutlu etti. Bizlerin sesi olmanızı istiyoruz. Her partiye eşit şekilde yaklaşıyoruz. Sizlerin de parti rozetlerinizi bir kenara bırakıp, bu mücadelede yer almanız bizlere büyük destek olacaktır. Bu sorun sadece bizim değil, hepimizin sorunudur" dedi.

CHP Ankara Milletvekili Yılmaz Ateş ise çevreçilere hitaben bu haklı mücadelelerinin her zaman yanında olduklarını belirtirken, 'çevrecilerin her partiye eşit yaklaşıyoruz' sözünü eleştirdi. Ateş,  Her partiye eşit yaklaşıyoruz sözü yanlış. Testiye su dolduranla, testiyi kıran bir olmaz" dedi. Ateş, Ak Parti hükümetinin testiyi kıran taraf olduğunu belirtti. Partilerinin tüzüklerinin incelendiğinde çevre konusunda ne kadar duyarlı olduklarını belirten Yılmaz Ateş ve beraberindekiler,  Nükleere Hayır' pankartını açarak Anadolu yürüşcülerine destek verdiler.

HAS Parti Milletvekili adayı Avukat Ahmet Münir Yaşar ise çevre sorununun AKP uygulamalarıyla ilgili sistemle olduğunu belirterek,  Doğayı korumak adına verilen mücadelede sistemi de sorgulamak gerekiyor. Anadolu, İstanbul sermayesi için feda ediliyor, Ankara başkentimiz de 'Boşkent'e çevriliyor" dedi. Milletvekili adayları, polis barikatlarının yanına giderek, 'Nükleere Hayır' pankartını açarak, Anadolu yürüşçülerine destek verdiler.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...