Anayasa için uykusuz her gece

TBMM’deki Anayasa maratonunun ikinci gününde de çalışmalar yine sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü. İki günde 5 madde kabul edilirken, milletvekilleri 48 saatin 31 saatini Genel Kurul’da çalışarak geçirdi.

21.04.2010 - 09:50

Anayasa için uykusuz her gece

Anayasa değişiklik teklifi görüşmelerinin ilk gününde iki madde kabul edildi. Öğle saatlerinde başlayan görüşmeler, sabah saat 07.00’de sona erdi.


Böylece milletvekilleri ilk gün yaklaşık 18 saat çalışmış oldu.

Anayasa paketi görüşmelerinin ikinci gününde ise görüşmeler saat 15.00’te başladı. Görüşmeler toplam 13 saatte tamamlandı. İkinci günde ise üç madde kabul edildi.

Uzun süren görüşmeler nedeyle birçok milletvekili yorgun düştü. Göz kapaklarına hakim olamayan milletvekilleri, sıra kapaklarında uyudu.

GERGİNLİK EKSİK OLMADI
Anayasa tartışması uykusuzlukla birleşince zaman zaman Genel Kurul'daki tansiyon da yükseldi. Milletvekilleri birbirlerinin üzerine yürüdü, oturuma ara verildi.

BAHÇELİ HİÇ AYRILMADI
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ilk gün kuruldaki çalışmaların büyük bir kısmına katıldı, ikinci gün ise görüşmelerin tamamını izledi. Erdoğan, sabahlara kadar süren görüşmeler sırasında zaman zaman odasına giderek çalıştı.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, iki günde Genel Kurul’a aralıklarla geldi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise iki gün boyunca görüşmelerin tamamını izleyen lider oldu.

Meclis’in bugün parti kapatmayla ilgili 8’inci maddeyi ele alması bekleniyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...