Anayasa maddeleri için alt komisyon

Anayasa Uzlaşma Komisyonu toplantısı sonrası yapılan açıklamada yeni anayasa maddelerinin yazımı için alt komisyon kurulduğu bildirildi. Alt komisyon yarın saat 10.00'dan itibaren maddelerin yazımına başlayacak.

16.05.2012 - 19:48

Anayasa maddeleri için alt komisyon

Yeni anayasa maddelerinin yazımı için bir alt komisyonun kurulması kararlaştırıldı.

TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu, Meclis Başkanı Cemil Çiçek'in yurtdışında olması nedeniyle AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin Başkanlığı'nda toplandı.

Toplantı sonrası yapılan yazılı açıklamada temel hak ve hürriyetlerin temel ilkelerinden başlamak üzere taslak madde metni oluşturmak amacıyla alt komisyon kurulduğu bildirildi.

Açıklamada "Alt komisyon yarın saat 10.00'da, üst komisyon ise 18 Mayıs Cuma günü saat 14.00'te alt komisyonun raporunu görüşmek üzere toplanacaktır" denildi.

'ÇOK CİDDİ SORUN YOK'
Toplantı sonrası gazetecilere açıklama yapan Şahin ise madde başlıklarının büyük bir bölümünde mutabat sağlandığını söyleydi.

Anlaşma sağlanan maddelerin anlaşma sağlanamayan maddelerden fazla olduğunu belirten Şahin "Çok ciddi bir sorun görünmüyor" dedi.

Şahin şöyle devam etti:

"Bir kaç madde başlığıyla ilgili farklı öneriler var. Bunlar da alt komisyonda değerlendirilecek. Asıl alt komisyon yarından itibaren artık metni yazmaya başlayacak. Önemli olan budur. Üst komisyon da yazılan metinleri Cuma günü görüşmeye başlayacak. Onları da artık üst komisyonun ürünü haline getirmeye gayret edeceğiz. Yani teker yarından itibaren dönmeye başlayacak.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...