“Balyoz Planı” davasından hüküm giyen çok sayıda askerin avukatı olan Şule Nazlıoğlu Erol, Anayasa Mahkemesi önünde başlattığı “Adalet Nöbeti” eylemine devam ediyor.

Eylemin 4. gününde sürpriz bir gelişme yaşandı. Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, davanın avukatları İlkay Sezer, Murat Ergün ve Şule Nazlıoğlu Erol ile bir araya geldi.

Görüşmenin ardından avukatlar, Yüksek Mahkeme önünde gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Adalet nöbetini üç gündür sürdüren Şule Nazlıoğlu Erol, “Adalet ve insan hakları vurgusu yapmak için Anayasa Mahkemesi’nin önünü seçtik. Asıl çözüm beklediğim yer hükümettir. Yeni yargılama paketinin süratle devreye sokulması ve cezaevlerinin kapısının açılmasını istiyoruz” dedi.

Haşim Kılıç’ın cesaret gösterdiğini dile getiren Avukat Murat Ergün de “Görüşmenin gayet faydalı olduğunu düşünüyorum. En azından Anayasa Mahkemesi Başkanı medeni bir şekilde konunun taraflarıyla görüşme yapma cesareti göstermiştir” diye konuştu.

“Kumpas mağdurları vardır, yarın kimin başına geleceği belli değildir” diyen Erol, eyleme destek çağrısı yaptı.

Avukat İlkay Sezer ise "Bu eylemin, hak arayışının 4. gününe giriyoruz. Destek olan herkese sonsuz teşekkür ediyoruz” dedi.

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Yüksek Mahkeme önünde gerçekleştirilen eylemi ve talepleri saygıyla karşıladığını söylemişti.

Kılıç, dava ile ilgili başvurunun kısa sürede sonuçlandırılacağını söylemişti.