Acer, uzun zamandır memlekete gelmesini beklediğimiz akıllı telefon modeli Liquid MT modelini nihayet duyurdu. Telefon, geçenlerde Android Market uygulamasını çalıştırmaya başlayan HTC'lerden sonra bu beceriye sahip ikinci marka ünvanı kazandı.

İlişkili Haberler


Liquid MT, Acer akıllı telefon ailesinin şu anki en iddialı üyelerinden. Oldukça şık hatlara sahip ve ergonomik telefonda yuvarlak hatlara sahip 3,6” ekran taşıyor. Paslanmaz çelik pil kapağı, krom kaplama alt ve yan kısımlar, cihazın hem sağlamlığını hem de karizmasını artırıyor.

Firma bğltenine göre Qualcomm 7230 800MHz işlemciyle hızlı işlem ve navigasyon sağlayan cihazla ayrıca tüm Android uygulamalarına Android Market üzerinden ulaşılabiliyor. Android Froyo sürümü işletim sistemi kullanan makinede Flash desteği, optimize JavaScript'le internet sayfalarını daha hızlı açan tarayıcı, WiFi n ve HSDPA 14,4 Mbps bağlantı bulunuyor.

Diğer bazı özellikleri şöyle:

- 720p (30 fps) HD görüntü kaydı, Xvid formatında HD video oynatımı
- LED flaş, görüntü sabitleyici, yüz ve gülümseme tanıma özellikli 5 MP A/F kamera
- Dolby Surround, ekolayzer profilleri, Dynamic Bass Boost.
- Yeni Acer kullanıcı arayüzü, uygulama geçmişini görüntüleme, en sık kullanılan uygulamalara hızlı erişim, ana ekranı kişiselleştirebilme,
- Acer SocialJogger uygulamasında bir araya getirilmiş Facebook ve Twitter hesapları, ana ekrana eklenebilen pencerede güncellemeleri alma ve yönetme,
- DLNA/UPnP teknolojisi aracılığıyla bütün ev aygıtları için kablosuz bir sunucuya dönüşebilme, bütün WiFi özellikli aygıtlar için kablosuz erişim noktası haline gelme.