Angelina Jolie 3 ay Budapeşte'de!

Angelina Jolie'nin ilk yönetmenliğini yapacağı, Bosna'daki savaş yıllarında yaşanan bir aşk hikayesini konu alan filmin ilk çekimleri Budapeşte'de başlıyor.

Anadolu Ajansı 28.09.2010 - 14:42

Angelina Jolie 3 ay Budapeşte'de!

Hollywood'un en ünlü yıldılzarından Angelina Jolie'nin yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği filmin çekimleri Budapeşte ile Saraybosna'da yapılacak ve çekimler 3 ay sürecek.


Filmde, Bosna-Hersek'te yaşanan savaşta toplama kampına düşen bir Boşnak kızla, onu kurtarmaya çalışan bir Sırp genci arasındaki aşk öyküsü anlatılıyor.

Filmin başrol oyunculuğunu Bosna-Hersekli aktris Zana Maryanoviç yapacak.

İlk defa yabancı bir yönetmenle çalışacak olan 27 yaşındaki Maryanoviç, film çekimlerinin bir bölümünün yapılacağı Budapeşte'ye gitmeden önce yaptığı açıklamada, böyle bir projede yer alacağı için çok mutlu olduğunu söyledi.

Oscar ödüllü Angelina Jolie'nin mükemmel bir oyuncu olduğu kadar, çok iyi bir insan olduğunu ifade eden Maryanoviç, ''Jolie, dünya çapında yaptığı yardımlar ve Bosna-Hersek savaşında yaşananlara gösterdiği duyarlılıkla bunu kanıtlıyor, onunla çalışmak gurur verici'' dedi.

Bosna-Hersek'in genç oyuncu yeteneklerinden biri olan Zana Maryanoviç, New York'ta ''Fiorello LaGuardia'' sanat okulunu tamamladıktan sonra Saraybosna Sahne Sanatları Akademisi Oyunculuk Bölümü'nü bitirdi. Bugüne kadar dört uzun metraj filmde rol alan Maryanoviç'in, sinema eleştirmenlerine göre en başarılı oyunculuk denemesi ''Kar'' filminde olmuştu.

Zana Marjanovic. Zana Marjanovic.

Maryanoviç, Angelina Jolie'nin, Bosna-Hersekli yönetmen Aida Begiç'in, savaş yıllarında kaybolan eşlerini bekleyen kadınların hikayesini anlattığı 'Kar' filminin DVD'lerini sipariş ettiğini anımsatarak, üstlendiği 'Alma' rolünün, yeni filmi için büyük referans olduğunu sözlerine ekledi.

Jolie'nin filminde, Rade Şerbeciya ve Branko Curiç gibi eski Yugoslavya'nın tanınmış aktörleri de rol alacak.

KARIM ANGELINA JOLIE'Yİ KISKANDI
Film görüşmeleri sırasında Jolie ile e-posta aracılığıyla iletişimde olduğunu ifade eden Curiç, Jolie'den gelen ''Love Jolie'' (Sevgilerle Jolie) imzalı e-postaların eşinin çok kıskandığını ifade ederek, ''Bir gün eşimin, Angelina Jolie'yi kıskanacağını söyleselerdi çok gülerdim'' dedi.

Birleşmiş Milletler Yüksek Komiserliğinin iyi niyet elçisi olan Jolie, Brad Pitt ile birlikte 5 Nisan'da Bosna-Hersek'e gelmiş, 'Kar' filminin çekimlerinin de yapıldığı Gorajde ve Vişegrad kentlerindeki mülteci kamplarını ziyaret etmişti.

Bosna savaşıyla ilgili film çalışmaları kapsamında daha önce Sırbistan'daki özel televizyon kanalı Pink TV'nin sahibi Jelyko Mitroviç ile anlaşan Jolie, Mitroviç'in projeden vazgeçmesine rağmen çalışmasına ara vermemişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...