Angelina Jolie'nin zorlu çekimleri

Doğumu nedeniyle çekimlerine yeni başlanan "Salt" adlı filmin setinde görüntülenen Angelina Jolie, neden aksiyon filmlerinin aranan oyuncusu olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

13.03.2009 - 17:30

Angelina Jolie'nin zorlu çekimleri

Doğumu nedeniyle çekimlerine yeni başlanan "Salt" adlı filmin setinde görüntülenen Angelina Jolie, neden aksiyon filmlerinin aranan oyuncusu olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.


2008'de gündeme gelen filmin orjinal senaryosu aslında bir erkek karakter olan "Edwin A. Salt" için yazılmıştı ve başrolde Tom Cruise oynayacaktı. Ancak Cruise ile anlaşılamaması sonucu, bir kadın aksiyon karakteri olan Evelyn A. Salt için şüphesiz ilk aranan oyunculardan biri Angelina Jolie oldu. Jolie'nin kabul etmesi üzerine de senaryo yeniden yazıldı.

Orijinal senaryosu Kurt Wimmer tarafından yazılan filmin değiştirilen senaryosunu ise "Mystic River" ve "Man on Fire"dan tanıdığımız Brian Helgeland yazdı. Filmi "Kemik Koleksiyoncusu" ve "Clear and Present Danger"dan da hatırlayacağımız yönetmen Philip Noyce, yönetiliyor. Jolie ile çalışmaktan çok mutlu olduğunu söyleyen Noyce, şunları ekledi:

"Salt izleyicinin de beklediği gibi gergin ve heyecanlı bir karakter olacak ancak aynı zamanda çok güçlü ve de çok yönlü bir karakter olacak. Bana göre Angelina bu karaktere hayat verebilecek tek kişiydi."

33 yaşındaki oyuncu, aksiyon filmlerinde aranan az sayıdaki aktrislerden biri. Tomb Raider filmindeki Lara Croft rolüyle büyük beğeni toplayan oyuncunun proje için seçilmesinde 'Wanted'daki performansının etkili olduğu söyleniyor.

Angelina Jolie filmde, şerefi, ülkesi ve verilen görevleri yerine getirmek üzerine yemin etmiş bir CIA ajanı olan Evelyn Salt’ı oynuyor. Filmde bir Rus casus ajanı olarak suçlanan Evelyn geçmişi hakkında herşeyi temizlemek ve kocasını korumak için harekete geçer. Liev Schreiber ise filmde Evelyn’in patronu, arkadaşı ve CIA’in Rus masası çalışanı “Winter” olarak karşımıza çıkıyor.

Çekimleri Angelina Jolie'nin yeni doğum yapmış olması nedeniyle ertelenen filmde, izleyici Jolie'nin hem kumral hem de sarışın halini görme fırsatı da yakalayacak.

Film, 2010'da vizyona girecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...