Angry Birds sayfası hack'lendi

Angry Birds'ün NSA tarafından casusluk için kullanıldığın ortaya çıkması, hacker'ların tepkisine yol açtı.

30.01.2014 - 12:20

Angry Birds sayfası hack'lendi

NSA casusluk programının hedefi olduğu anlaşılan ve oyunseverlerin kişisel bilgilerinin sızdırılmasında araç olduğu ortaya çıkan Angry Birds, öfkeli hacker'ların hışmına uğradı.

Oyunun resmi internet sitesini hack'leyen hacker'lar, Öfkeli Kuşlar yazısını 'Casuslul yapan kuşlar'a çevirirken, ön plandaki kuşun alnına NSA logosu yerleştirildi.

Oyunun yapımcısı Rovio, resmi sayfalarının geçici olarak hacker'ların saldırısına uğradığını doğrularken, hacker'ların alan adı sistem ayarlarını bozarak saldırıyı düzenlediğini belirtti.

Şirket, uygulamalarında yer alan kullanıcı bilgilerinin üçüncü parti ağlarlarla paylaşılmadığını açıklarken, Angry Birds'ün maruz kalmış olabileceği gözetleme faaliyetlerinin, her türlü sektörde yer alan ticari web sayfaları ve mobil uygulamalar tarafından kullanılan üçüncü parti reklam ağlarınca düzenlenmiş olabileceğini belirtti.

New York Times ve ProPublica, NSA ile İngiliz istihbaratının merkezi GCHQ'nun, angry Birds ve diğer mobil uygulamaları kullanıcılar hakkında bilgi topladığını öne sürmüştü. Mobil uygulamaları hedef alan casusluk programının, NSA eski ajanı Edward Snowden tarafından verilen belgelerde ortaya çıktığı ifade edildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...