Anıl’ın arkadaşlarından müdüre protesto

İzmir'de okulun otomatik kapısına sıkışarak yaşamını yitiren lise öğrencisi Anıl Erdem’in cenaze töreninde, tepkiler üzerine okul müdürü camiden ayrılmak zorunda kaldı. Okulun gönderdiği çeleng de parçalandı.

Evka 4 Seyit Şamlı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Elektronik Bölümü 11. sınıf öğrencisi Anıl Erdem'in cenazesi, Mezarlıklar Müdürlüğünden alınarak Evka 4 Mahallesi'ndeki evinin önüne getirildi.

Öğrencinin ailesi ve yakınları cenaze aracının yanında gözyaşı dökerken, bir grup arkadaşı da okuldan evine kadar olayı protesto eden sloganlar atarak yürüdü.

Anıl Erdem'in cenazesi daha sonra Bornova Merkez Camisi'ne getirildi. Erdem'in tabutunun üzerine Göztepe kulübünün bayrağını örten bir grup arkadaşı, Göztepe Marşı'nı söyledi.

Bu arada, cenaze törenine katılan okul müdürü Hüseyin Toptaş, bir grup öğrencinin tepkisi üzerine camiden ayrıldı.

Öğrenci grubu, camiye lise adına gönderilen çelengi de kırdı. Baba Doğan Erdem, öğrencileri yatıştırdı.

Camiye gelen Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır ile İzmir Barosu Başkanı Özdemir Sökmen, Doğan-Ayşe Erdem çiftine başsağlığı diledi.

Cenaze namazının ardından Anıl Erdem'in cenazesi yakınları ve arkadaşları tarafından camiden alınarak cenaze aracına konuldu.

Cenaze taşınırken arkadaşları ''Anıl ölmedi, kalbimizde yaşıyor'' sloganı attı.

Anıl Erdem'in cenazesi, Bornova Yeni Mezarlık'ta toprağa verildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...