Son dakika haberi! 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, NTV canlı yayınında Funda Görey'in sorularını yanıtladı.

Kentte su fiyatlarında eylül ayında yüzde 17 indirim yapılmıştı. Artışlar da üretici ya da tüketici enflasyonundan hangisi düşükse ona göre yapılacak.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Tuna bu konuda ''Daha önce ÜFE, TÜFE mevzusu vardı. ÜFE üzerindendi. Biz aldığımız kararla hangisi düşükse ondan artış yapalım dedik'' ifadesini kullandı.

EKMEĞE VE ULAŞIMA YIL SONUNA KADAR ZAM YOK

Halk ekmek ve ulaşım fiyatlarında da artış yapılmayacağını açıklayan Tuna, ''Ulaşımda bu yıl içerisinde zam yapmadık ve yıl sonuna kadar da yapmayı düşünmüyoruz. Halk ekmeğin fiyatlarında da bir artış yapmıyoruz. 250 gram ekmek 70 kuruş yani kilosu 280 kuruşa geliyor halk ekmeğin ekmekleri. Ekmeğe zam yok'' dedi.

MELİH GÖKÇEK AÇIKLAMASI

Mustafa Tuna, belediyenin hafriyat gelirinin 30 bin liradan 15 milyon liraya çıktığını belirtmiş, bu sözlere eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek "Bizi hırsız ilan etmiş" diyerek tepki göstermişti.

"Herkes her şeyi biliyor" diyen Tuna sözlerine şöyle devam etti:

''Bu tür polemikler bana yakışmaz. Ben hiçbir zaman siyasi hayatımda da böyle polemiklere girmedim girmeyi de doğru bulmam. Ben hiç kimseyi hırsızlıkla suçlamam, suçlayamam da. Durup dururken biri hırsızlıkla suçlanabilir mi? Bu mümkün değil. Ne geliyor ne gidiyor ne kadar gelir ne olur ne gider bunların hepsini Melih Bey de çok iyi biliyor vatandaşlarımız da çok iyi biliyor. Yeni polemiklere sebebiyet vermeyi istemem. Herkes her şeyin farkında zaten.''