Ankara Garı katliamı davasında karar bekleniyor

Ankara Garı katliamıyla ilgili davada sanıklar son savunmalarını yapıyor.

Haberler - Anadolu Ajansı 02.08.2018 - 13:43

Ankara Garı katliamı davasında karar bekleniyor

4. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları Kampüsü'nde görülen duruşmaya sanıklar, müştekiler ve taraf avukatları katıldı.

"Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edilen tutuklu sanık Hatice Akaltın, yaptığı kısa savunmada, hazırlık aşamasındaki beyanlarını tekrar ettiğini belirterek, savcının esas hakkındaki görüşüne ve dosyaya gelen belgelere ilişkin söyleyeceklerinin bundan ibaret olduğunu kaydetti.

Sanık Suphi Akfidan da sanıklardan bir kişiyi tanıdığı için iki yıldır tutuklu olduğunu iddia etti.

Akfidan, Gaziantep'te emlakçılık yaptığı sırada sanık Yakup Karaoğlu ile tanıştığını, onun aracılığıyla sanıklar Halil İbrahim Alçay ve Resul Demir'i tanıdığını söyledi.

Bu sanıklarla aynı değerleri taşımadığını ve hiçbir ilişkisinin bulunmadığını öne süren Akfidan, suçsuz olduğunu, haksız yere tutuklu bulunduğunu savundu.

Savcının esas hakkındaki görüşünde, saldırıyı koordine ettiği belirtilen sanık Hacı Ali Durmaz ise hakkında isnat edilen suçlamaların somut delilere dayandırılmadığını iddia ederek, suçsuz olduğunu ileri sürdü.

Sanık Resul Demir de yaklaşık 3 yıldır tutuklu olduğunu anımsatarak, bombalı saldırı eylemini gerçekleştirenleri tanımadığını, onlarla bir irtibatının bulunmadığını söyledi ve beraatini istedi.

Sayfa Yükleniyor...