Ankara metrosunda 'termal kamera' dönemi

Başkentte corona virüs tedbirleri kapsamında, metro istasyonlarını kullanan vatandaşlar, termal kamerayla kontrol edilecek.

Anadolu Ajansı 24.03.2020 - 11:55

ankara metrosu.jpg

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yeni tip corona virüs (Covid-19) bulaşma riskini en aza indirmek için metro istasyonları girişlerinde termal kamera uygulamasını hayata geçirecek.

Alınan bilgiye göre, Büyükşehir Belediyesi, Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali'nin (AŞTİ) giriş ve çıkışlarında başlattığı termal kamera uygulamasıyla şehirler arası yolculuklarda hastalığın bulaşma riskini azaltmaya çalışıyor.

Belediye, pilot olarak 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Metro istasyonunda gelecek günlerde kuracağı termal kameralarla şehir içi ulaşımda da hastalık teşhisine katkı sunmayı amaçlıyor.

Vatandaşların ateşlerinin anlık ölçüleceği uygulama kapsamında, vücut ısısı 37,5 derece ve üzerinde olan Ankaralılar, maske verilerek en yakın 112 Acil Servis ekiplerine yönlendirilecek.

Yolcuların raylı sistemler arasında en çok tercih ettiği metro istasyonlarının girişlerinde yaygınlaştırılacak uygulamada, dijital ateş ölçerler hazır bulundurulacak.

Sayfa Yükleniyor...