NTV

Ankara Numune Hastanesi'nde yangın çıktı

İHA,Anadolu Ajansı

Türkiye

Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin çatı katında, henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Ölen ya da yaralananın olmadığı yangın, çok sayıda itfaiye ekibinin müdahalesiyle söndürüldü.

Ankara'daki Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin B Bloku'nun çatı katında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

Olayın bildirilmesi üzerine bölgeye gelen itfaiye ekipleri, yangına müdahale etti.

İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangına müdahale etti. 32 araçla yangını kontrol altına alan itfaiye ekipleri, soğutma çalışmasını da tamamladı. 

Yangında ölen ya da yaralananın olmadığı öğrenilirken, tedbir amaçlı B Bloku'ndaki hastaların diğer bölümlerdeki polikliniklere aktarıldığı belirtildi.

Öte yandan, itfaiye ekiplerinin yangının çıkış sebebiyle ilgili araştırması devam ediyor.

SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanlığı, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki yangının kontrol altına alındığını açıkladı. 

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Beyin Cerrahi ve Üroloji Servislerinin bulunduğu B Blok üst katında çıkan yangın büyük ölçüde kontrol altına alındı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesi devam etmekte. Beyin Cerrahi ve Üroloji servislerindeki 100'e yakın hasta hastane içerisindeki başka bölümlere tahliye edilmiştir. İhtiyaç duyulması halinde çevredeki hastanelere nakilleri sağlanacaktır" denildi.

ETİKETLER