İlişkili Haberler

Son dakika haberi! Başkentte Çukurambar semtindeki Ankara Vergi̇ Dai̇resi̇ Başkanlığı'nın kazan dai̇resi̇nde patlama meydana geldi. 

Çukurambar'daki Vergi Dairesi Başkanlığı'nda meydana gelen patlamada sabotaj ihtimali üzerine polis ekipleri çalışma başlattı.

Ankara Vergi Dai̇resi Başkanlığının kalorifer dairesinde yaşanan patlamanın ardından olay yerine gelen Ankara Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, olay yerine güvenlik şeridi çekerek çalışma başlattı.

Bu arada Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince binayı gören güvenlik kameraları incelemeye alındı, sabotaj ihtimali üzerine çalışma başlatıldı.

Olay yeri inceleme ekipleri, patlamaya ilişkin tüm delilleri emniyette detaylı olarak incelenmek üzere topladı. 

PATLAMANIN BOYUTU GÜN AĞARINCA ORTAYA ÇIKTI


ANKARA VALİSİ: SABOTAJ İHTİMALİ DAHA GÜÇLÜ GÖRÜNÜYOR

Ankara Valisi Ercan Topaca, Çukurambar'da Vergi Dairesi Başkanlığındaki patlamaya ilişkin, "Devam eden çalışmalarımızda doğalgaz ihtimali azaldı. Sabotaj ihtimali üzerinde duruyoruz ancak henüz yüzde 100 sabotaj tespiti yapılmış değil. Bununla ilgili arkadaşlarımız çalışmaları devam ettiriyorlar. İlerleyen saatlerde kesin sonuca ulaşacağımızı düşünüyoruz." dedi.

Topaca, valilikte düzenlediği basın toplantısında, bugün akşam saatlerinde Ankara'nın Çankaya ilçesi Çukurambar bölgesinde saat 20.03'te bir patlama meydana geldiğini söyledi.

İlk yapılan tespitlerde doğalgaz patlaması olduğu yönünde bir kanaatin oluştuğunu ve ona yoğunlaştıklarını ifade eden Topaca, şöyle devam etti:

"Ancak devam eden çalışmalarımızda doğalgaz ihtimali zayıfladı. Bir sabotaj ihtimali üzerinde duruyoruz ancak henüz yüzde 100 sabotaj tespiti yapılmış değil. Bununla ilgili arkadaşlarımız çalışmaları devam ettiriyorlar. İlerleyen saatlerde kesin sonuca ulaşacağımızı düşünüyoruz."

O bölgede çalışan esnafa ve vatandaşlara "geçmiş olsun" dileğinde bulunan Topaca, patlama esnasında iki vatandaşın cam kırıkları ve diğer malzemelerle hafif şekilde yaralandığını tespit ettiklerini söyledi.

Hastaneye intikal eden yaralıların tedavilerinin yapılarak taburcu edildiğini belirten Topaca, bir vatandaşın da kulağında basınç oluştuğunu ama ciddi bir sıkıntı olmadığını kaydetti. Topaca, "Tabi bu yönüyle herhangi bir can kaybının olmaması, maddi hasarlı bir patlama olması bizi bir nebze olsun rahatlatıyor ama umarım bundan sonra bu tür şeylerle karşılaşmayız. Tedbirlerimizi aldığımızı ifade etmek istiyorum. Sabotaj ihtimali ağırlık kazandı, onun üzerinde çalışıyoruz." diye konuştu.

Topaca, bir gazetecinin, "Sabotaj ihtimali dediniz, bir örgüt veya başka bir şey var mı?" sorusuna, şu yanıtı verdi:

"Henüz öyle bir tespitimiz yok, çok yeni biliyorsunuz. Bir de akşam hava karardıktan sonra olan bir şeydir. İğneyle kuyu kazmak gibi bir şey bu çalışma. Emniyetten arkadaşlarımız çalışıyorlar ama sabotaj ihtimali daha güçlü görünüyor. Kamuoyuyla bunu tabi paylaşma ve kamuoyunun bilmesini daha doğru olarak değerlendirdik ve bu açıklamayı yapıyoruz."

BOYUTU GÜN AĞARINCA ORTAYA ÇIKTI

Hareketli anların yaşanmasına neden olan patlamanın ağır bilançosu sabahın ilk ışıklarıyla birlikte gün yüzüne çıktı.

Yapılan incelemelerin ardından olayın sabotaj ihtimalinin ağırlık kazanması nedeniyle bölgede çok sayıda polis ekibi görevlendirildi. Ankara Vergi Dairesi’ne çıkan tüm yollarda görev alan ekipler, civarda kuş uçurtmuyor.

Polis ekiplerinin olay yerindeki incelemeleri devam ediyor.