Ankara'da eş zamanlı saldırı

Ankara dün akşam iki ayrı saldırı haberiyle sarsıldı. Kimliği belirsiz kişilerce Adalet Bakanlığı'na el bombalı, AK Parti Genel Merkezi'ne ise lav silahlı saldırı düzenlendi.

Haberler 19.03.2013 - 21:56

Ankara'da eş zamanlı saldırı

Dün akşam Ankara'da hareketli saatler yaşandı.


Adalet Bakanlığı ve AK Parti Genel Merkezi'ne eş zamanlı bombalı saldırı düzenlendi.

Edinilen bilgiye göre, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, Başbakanlık Merkez Binası'nın yanında bulunan Adalet Bakanlığı'nın ziyaretçi girişine 2 adet el bombası attı.

Saat 21.00 sıralarında gerçekleştirilen saldırıda bir bakanlık çalışanının eşi hafif yaralandı.

Olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırılan yaralı, ayakta yapılan tedavisinin ardından taburcu edildi.

Gelen ilk bilgilerde patlamaya ses bombasının neden olduğu belirtilirken, yaklaşık 3 saat bölgede incelemelerde bulunan polis ekipleri bina girişinde duvara saplanmış çok sayıda şarapnel parçası buldu.

AK PARTİ'YE ROKET
Diğer saldırı ise AK Parti Genel Merkezi'ne yönelikti. Kimliği belirsiz kişi veya kişiler, Balgat'taki AK Parti Genel Merkezi'ne lav silahıyla saldırıda bulundu.

Saat 20.45'te gerçekleştirilen saldırıda ölen ya da yaralanan olmazken, binanın 7. katına isabet eden eden patlayıcı bazı camların kırılmasına neden oldu.

Saldırganların Başbakan'ın çalışma ofisinin de bulunduğu 8. katı hedef aldığı belirtiliyor. Saldırganların Başbakan'ın çalışma ofisinin de bulunduğu 8. katı hedef aldığı belirtiliyor.

Patlama sonrası olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. Alarma geçen emniyet güçleri saldırıyla ilgili kanıtlara kısa sürede ulaştı.

Merkezin 200 metre ilerisindeki bir ağaçlık alanda, saldırıda kullanılan lav silahının ateşleme bölümlerine ait parçalar ile örgüte ait sözde bayraklar bulunduğu belirtildi.

Örgütle ilgili resmi bir açıklama yapılmazken, saldırının bir süre önce ABD Büyükelçiliği'ne yönelik canlı bomba eylemini gerçekleştiren DHKP-C tarafından gerçekleştirilmiş olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

Her iki saldırıyla ilgili incelemelerine devam eden emniyet güçlerinin, çevredeki tüm mobese ve güvenlik kameralarını topladığı ve saldırganların eşgaline ilişkin önemli ipuçlarına ulaştığı kaydedildi.

Sayfa Yükleniyor...