Ankara'da FETÖ'nün kadın yapılanmasına operasyon: 37 gözaltı kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında, örgütün kadın yapılanmasında etkin rolü olduğu ileri sürülen Yasemin Ö.'nün de aralarında bulunduğu 37 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Haberler - Anadolu Ajansı 19.02.2019 - 09:19 | Son Güncelleme : 19.02.2019 - 09:59

Ankara'da FETÖ'nün kadın yapılanmasına operasyon: 37 gözaltı kararı
Arşiv

Son dakika haberi! 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamaya göre, ankesörlü telefonlar üzerinden FETÖ mensuplarını ardışık şekilde arayarak örgüte taban oluşturmaya çalışan Yasemin Ö. ve şüpheli ile irtibatlı kişilerin bulunduğu 37 zanlı hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Örgütün kadın yapılanmasında etkin rolü bulunduğu ve FETÖ terör örgütü üyeliğinden hakkında soruşturma ya da dava bulunan kişilerin eşleri olan kadınlarla irtibat sağladığı tespit edilen Yasemin Ö. ile eşi Nihat Ö., Ankara'da saklandıkları evde gözaltına alındı.

Yasemin Ö.'nün kaldığı evde yapılan aramada, döviz ve TL cinsinden yüksek miktarda para ele geçirildi.

Operasyon kapsamında, Yasemin Ö. ve eşinin yanı sıra Yasemin Ö.'nün en fazla iletişim halinde olduğu, hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yakalama kararı bulunan Hatice G. ve eşi Adem G.'nin dahil olduğu çoğu kadın 30 şüpheli gözaltına alındı.

Gözaltına alınanların, ifade işlemleri için Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne getirileceği, diğer şüphelilerin yakalanması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...