NTV

Ankara'da 'Irak' zirvesi

Türkiye

Irak'ta yaşanan son gelişmeler Başbakan Erdoğan başkanlığında yapılan güvenlik zirvesinde ele alındı. Saat 01.00'de başlayan toplantı, yaklaşık 1 saat sürdü.

Ankara, Irak'ta yaşanan son gelişmeleri yakından takip ediyor.

Ankara'da gece saatlerinde bir güvenlik zirvesi yapıldı.

Başbakan Erdoğan başkanlığındaki toplantıya, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Servet Yörük, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Başbakanlık Müsteşarı Fahri Kasırga ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan katıldı.

Saat 01.00 sıralarında başlayan toplantı, yaklaşık 1 saat sürdü.

Başbakanlık Resmi Konutu'nda yapılan toplantıda, IŞİD tehdidi altındaki Irak'ta yaşanan gelişmeler, sınırdaki gerginlik ve bu çerçevede alınan güvenlik önlemleri görüşüldü.

Askeri müdahale seçeneği de dahil olmak üzere, bundan sonra atılabilecek adımların yanı sıra Sincar bölgesine havadan helikopterle yapılan yardımlar da toplantının konuları arasındaydı.

Ankara'da dün de sürpriz bir zirve yapılmıştı. Dışişleri Bakanlığı'ndaki görüşmede Ahmet Davutoğlu; Hakan Fidan, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Servet Yörük ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar ile bir araya gelmişti.

Buradaki toplantıda da Irak Şam İslam Devleti Örgütü'nün Irak'taki ilerleyişinin ele alındığı öğrenildi.