Ankara'nın yüksek kesimlerine kar yağdı. Kar yağışı zaman zaman etkisini arttırdı.

Ankara'nın Dikmen, Altındağ gibi yüksek kesimlerine sabah saatlerinde kar yağdı. Baharı müjdeleyen Nevruz Bayramı’nın ertesi günü yağan kar, vatandaşları şaşırttı. Kent merkezinde karla karışık yağmur yağarken, şehrin yüksek kesimlerinde kar yağışı zaman zaman etkili oluyor.

BOLU-KIR ÇİÇEKLERİ KAR ALTINDA KALDI
Abant, Gölcük ve Kartalkaya'da kar yağışı etkili oldu. Abant'ta kır çiçekleri karlar altında kaldı.

Yüksek kesimlerde gece hava sıcaklığının eksi 5 dereceye düşmesi sonucu kar yağışı etkili oldu. Bolu kent merkezinde sabah saatlerinde kar çiselerken, Abant, Gölcük ve Kartalkaya'da ise kar yağışı etkili oldu. Geçtiğimiz günlerde güneşli havanın etkisiyle Abant'ta karlar eriyip, buz tutan göl çözülmeye başlarken, yeşil alanlarda rengarenk kır çiçekleri baş gösterdi.

Bu gece başlayan kar yağışı ve soğuk hava sonucu gölün kenarları yeniden donarken, kar kalınlığı 3 santime ulaştı. Çam ormanları ve gölün buz tutan kısımları beyaza büründü.

Kartalkaya'da ise 2 gündür etkili olan kar yağışı sonucu pistlerde kar kalınlığı 2 metreye ulaştı.

YAĞIŞLARIN ETKİSİYLE HAFİK-DOĞANŞAR YOLU ÇÖKTÜ
Sivas'ın Hafik ilçesinde dün etkili olan sağanak yağışın ardından oluşan sel nedeniyle Hafik-Doğanşar yolunda çökme meydana geldi. 

İlçede dün gece saatlerinde başlayan sağanak yağışın ardından oluşan sel, karayollarına zarar verdi. Sel nedeniyle Hafik-Doğanşar karayolunun 2. kilometresinde aşınma sonucu yolun bir bölümü çöktü. Bahçecik Deresi ile sel sularının birikimiyle su yatağının taşması ve yön değiştirmesi üzerine yol aşındı. 

Yolun çökmesiyle birlikte bölgede 2 metre yüksekliğinde de set oluştu. 

Karayolları ekipleri burada çalışma başlattı. Ekipler çöküntü oluşan yolun tehlike oluşturması nedeniyle geçişlerde önlem aldı. 

Bu bölgede ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor. 

İlçede dün etkili olan sağanak yağışın ardından oluşan selde, bazı köy yolları ulaşıma kapanmış, ekili araziler sular altında kalmıştı.

MARMARA'DA POYRAZ DENİZ ULAŞIMINI OLUMSUZ ETKİLEDİ
Gündüz saatlerinde başlayan gecede etkisini arttıran şiddetli poyraz fırtınası Marmara'da deniz ulaşımını olumsuz etkiledi. 

Boğazlardan geçmek üzere Marmara denizinde seyreden 32 yerli ve yabancı bandıralı Şilep ve tanker saatteki hızı zaman zaman 70 kilometreye ulaşan şiddetli poyraz yüzünden yollarına devam edemeyince rotalarını Tekirdağ'ın Şarköy ilçesi sahillerine çevirerek demirlediler. 

Geceyi de tüm ışıklarını yakarak Şarköy'de demirli geçiren gemilerde bulunan personel şiddetli poyraz ve yer yer 2.5 metreyi aşan dalgalar nedeniyle karaya çıkamayarak geceyi gemilerinde geçirmek zorunda kaldı. 

Şiddetli poyrazın sabah saatlerinde etkisini azaltmasının ardından 25 yerli ve yabancı bandıralı şilep ve tanker sabah erken saatlerde Şarköy'den demir alarak boğazlardan geçmek üzere rotalarına göre hareket ettiler. 7 gemi Şarköy'de hava koşullarının düzelmesini bekliyor. 

PERŞEMBEDEN SONRA GÜNEŞ VAR
Meteoroloji yetkililerinden edinilen bilgiye göre bölgede yağış ve kuvvetli rüzgar Perşembe gününe kadar devam edecek. Yetkililer, vatandaşları sel ve soba zehirlenmelerine karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulundu. 

Perşembe gününden sonra güneşli havaların gelmesi bekleniyor.

ALANYA'DA İSE SAHİLLER DOLMAYA BAŞLADI
Antalya'nın Alanya İlçesi'nde hafta sonu yağan yağmurun ardından güneşli havayı fırsat bilen yerli ve yabancı tatilciler, plajlara akın etti.

Damlataş ve Kleopatra plajlarını dolduran tatilcilerin çoğunluğu şezlong ve kumların üstünde güneşlenerek kitap okumayı tercih ederken, bazıları da denize girip ılık sularda kulaç attı.

İlçe Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, ilçede hava sıcaklığının 20, deniz suyu sıcaklığının ise 17 derece olduğunu kaydetti.