Ankara'da seyyar satıcı-zabıta kavgası

Ankara'nın Kızılay semtinde zabıtalar ile seyyar satıcılar arasında çıkan kavgada, 2 zabıta memuru yaralandı.

Anadolu Ajansı 16.07.2009 - 02:23

Yüksel Caddesi'ndeki İnsan Hakları Anıtı önünde Çankaya Belediyesi zabıta ekipleri ile seyyar satıcılar arasında taşlı, sopalı kavga çıktı.

Kavgada yaralanan zabıta memurları Eyüp Aydoğan ile Cumali Özdemir, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servisine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Başlarından yaralanan zabıta memurlarının hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.

Olayda, 10 zabıta memurunun da hafif yaralandığı belirtildi.

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, hastaneye gelerek yaralanan zabıta memurlarının durumları hakkında bilgi aldı.

Tanık, hastane çıkışında yaklaşık 100 kişilik seyyar satıcı grubunun yürüyüş yaptıktan sonra cam şişeler ve demir sopalarla zabıtalara saldırdığını söyledi.

Kavganın yaklaşık 1 saat sürdüğünü belirten Tanık, ''Hiçbir tutuklu şu anda yok. Neden? Çünkü güvenlik görevlileri orada yoklar. Bununla ilgili il emniyet müdürünün, ilçe emniyet müdürünün, kaymakamımızın ve valimizin kapılarını tıklatacağım ve onların, buradaki kirli ticarete izin vermemeye çalışan zabıtalarımızın yanında yer almasını isteyeceğim'' dedi.

Konur ve Karanfil Sokak ile Yüksel Caddesi'nde kaliteyi yükseltmek amacıyla bazı çalışmalar yapacaklarını, bu çalışmalar içinde işporta sorununun çözülmesinin de olduğunu anlatan Tanık, ''Gerçekten ekmek derdiyle, evini geçindirmek için işporta yapmak zorunda kalanları tespit edip, belediyede sigortalı olarak işe alacağımızı söyledik. Zabıtamı döven hiç kimseyi işe almayacağım'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...