Ankara'da iki önemli terör operasyonu

Ankara'da MİT-Emniyet ortak operasyonuyla terör örgütü DAEŞ yöneticisi Iraklı bir asker yakalandı. Teröristin, Irak'tan kaçırarak Türkiye'ye getirdiği 7 yaşındaki Ezidi kız çocuğu da kurtarıldı. Kentteki bir diğer operasyonda ise El Kaide bağlantılı Eş-Şebab üyesi bir kişi yakalandı.

Haberler - NTV Haber - Anadolu Ajansı 24.02.2021 - 10:22

Ankara'da iki önemli terör operasyonu

Terör örgütü DAEŞ yöneticisi Iraklı asker 'da MİT-Emniyet ortak operasyonuyla yakalandı. Şüphelinin yanındaki küçük kız da kurtarıldı.

Operasyon, MİT Bölge Başkanlığı'nın Irak Musul'da DAEŞ içinde sorumlu düzeyde faaliyet gösteren S.O. isimli şüphelinin Ankara'ya geldiği bilgisine ulaşılmasıyla başladı.

Bu istihbarat üzerine harakete geçen Ankara Terörle Mücadele ekipleri şüpheliyi takibe aldı. Örgüt üyesinin Irak'ta subay olarak görev yaptığı, yanında Irak'tan kaçırarak 'ye getirdiği 7 yaşında Ezidi bir kız çocuğu olduğu tespit edildi ve operasyon kararı verildi.

Operasyon evde bulunan küçük çocuk nedeniyle hassasiyetle planlandı. Terörle mücadele şubesi ekipleri erken saatlerde tespit edilen eve gitti.
Yapılan operasyonda S.O. isimli şüpheli ve onunla birlikte hareket ettiği belirlenen diğer zanlı yakalandı.

Ezidi kız çocuğu kurtarılarak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü görevlilerine teslim edildi.

EL KAİDE OPERASYONU

Ankara Emniyeti ve MİT'in bir başka operasyonuda da, Kenya'da El Kaide bağlantılı Eş-Şebab terör örgütü adına faaliyet gösteren A.B. isimli şüpheli yakalandı.

Almanya-İtalya çifte vatandaşı olduğu belirlenen örgüt üyesi Ankara Terörle Mücadele ekiplerince gözaltına alındı.

Üç örgüt üyesinin Ankara Emniyeti'ndeki sorgusu sürüyor.

Sayfa Yükleniyor...