Ankara'da 'Karımı hüngür hüngür ağlatmışsınız' diyerek doktorun odasını bastı

Ankara'da bir doktor ile Ukrayna uyruklu kadın arasında tartışma çıktı. Doktor, tartışmanın ardından kadının eşinin "karımı ağlatmışsınız" diyerek kendisini tehdit ettiği gerekçesiyle şikayetçi oldu.

Haberler - DHA 17.06.2022 - 13:23 | Son Güncelleme : 17.06.2022 - 15:23

Ankara'da 'Karımı hüngür hüngür ağlatmışsınız' diyerek doktorun odasını bastı

'da 'Karımı ağlatmışsınız' diyerek doktoru tehdit ettiği söylenen şüpheli, uzlaştırmaya gönderildi.

Ankara Şehir Hastanesi Kadın Doğum Bölümü’nde görevli doktor T.Ş.Y.B, 1 Ocak'ta Ukrayna uyruklu Y.P'ye kan sonuçları için beklemesi gerektiğini söylediği için eşi Mustafa P. tarafından tehdit edildiği iddiasıyla şikayetçi oldu.

Şikayetçi doktor Mustafa P'nin "Karımı hüngür hüngür ağlatmışsınız. Burayı talan ederim" diyerek tehdit savururken cep telefonu ile çekilen görüntüsünü de delil olarak sundu.

Olayla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma tamamlandı. Savcılık tarafından, tehdit suçunun uzlaştırma kapsamında olması nedeniyle 'Uzlaştırma Bürosuna Gönderme Kararı' düzenlendi.

Kararda ifadesine yer verilen doktor T.Ş.Y.B, hastanın kan sonuçlarını öğleden sonra poliklinik şefi ile değerlendirip kendisine söyleyeceğini söylemesi üzerine, "Ne biçim iş yapıyorsunuz? Beni bekletemezsin. Bana bakmak zorundasın" şeklinde ifadeler kullandığını; yaklaşık 15 dakika sonra gelen eşinin ise, "Eşimi nasıl ağlatırsınız, seni öldürürüm" diyerek tehdit ettiğini ileri sürdü.

''TEHDİT ETMEDİM'' DEDİ

Şüpheli Mustafa P, eşinin kan sonucunu almak için hastaneye gittiğini, bir süre sonra kendisini arayarak hastaneye çağırdığını belirterek, "Hastaneye gittiğimde eşim ağlıyordu. Burnu kanıyordu. Doktora 'neden eşimi ağlattınız' diye sordum. Kendisini şikayet edeceğimi söyledim. Bu sırada doktor ‘beyaz kod’ vermiş. Ben kimseyi tehdit etmedim" dedi.

DAVA AÇILMASI İÇİN YETERLİ DELİL YOK

Kararda, Mustafa P, hakkında 'tehdit' suçundan dava açılması için yeterli delil bulunduğu belirtilerek, "Şüpheli hakkındaki isnat edilen suçun uzlaşma kapsamında olması, kamu davası açılmadan önce şüpheli ile mağdurun uzlaşmak isteyip istemediklerinin teklif edilmesi ve uzlaşma işlemlerinin takibi için dosyanın Uzlaştırma Bürosu’na gönderilmesine karar verilmiştir" denildi.

Taraflar uzlaşamazsa Mustafa P. hakkında 'tehdit' suçundan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açılacak

Sayfa Yükleniyor...