Ankara'dan Zonguldak'a misafirliğe gitti: Mutasyonlu virüs tespit edildi

Ankara'dan Zonguldak'ın bir köyüne misafirliğe giden kadında mutasyonlu corona virüs tespit edildi. Bunun üzerine köydeki 28 kişiye test yapıldı. Muhtar tüm sonuçların negatif çıktığını söyledi.

24.02.2021 - 16:59

Ankara'dan Zonguldak'a misafirliğe gitti: Mutasyonlu virüs tespit edildi

Zonguldak'ın Alaplı ilçesine bağlı Belen köyüne misafirliğe gelip, bir gün sonra Ankara'ya dönen bir kadında mutasyonlu virüse rastlandı.

Alaplı'ya bağlı Belen köyüne gelen F.A. adlı kadın, 1 günlük ziyaretinin ardından Ankara'ya döndü. Ankara'da yaptırdığı testte mutasyonlu virüs tespit edilen F.A, evinde tedaviye alındı.

Yapılan filyasyon çalışmasında F.A'nın geldiği köyde temas ettiği 28 kişiye de test yapıldı. İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından dün yapılan test sonuçları açıklandı.

Muhtar Hikmet Öz, test yapılan tüm köylülerin sonuçlarının negatif olduğunu söyledi. Test sonucuna göre köyün karantina altına alınabileceğini ifade eden muhtar Öz, "Ekipler dün köye gelerek test yaptı. Ben de test oldum. Ankara'dan misafirliğe gelmişti. Geldi, bir gün sonra geri döndü. Gayet iyi ve evinde tedavi görüyormuş. Temaslı insanlardan hep numune alındı ama sonuçlar temiz çıktı. Allaha şükür pozitif çıkan yok" dedi.

Sayfa Yükleniyor...