Karayalçın, yaptığı yazılı açıklamada, önümüzdeki yıl Ankaragücünü'nün 100. yılını kutlayacağını belirterek, ''Ankara Büyükşehir Belediyesi yönetiminin, güç günlerinde takıma yardımcı olmak yerine zayıflamasına seyirci kaldığını, şimdi de ele geçirmeye çalıştığını'' öne sürdü.

Karayalçın, şunları kaydetti:

''Ankaragüçlüler, Melih Gökçek'e 100. yılını kutlayan bir kulübün, ne kendisinin ne de oğullarından birinin başına geçebileceği bir oyuncak olmadığını göstereceklerdir. Ankaragücü, denize düşse de yılana sarılmayacaktır.

Benim yönetimimde belediyenin, 100. yılında Ankaragücü'ne destek vereceğini açıklıyorum. Ankaragüçlülerin, tehditlere boyun eğmemesini, Gökçek hanedanına teslim olmamasını diliyorum. İyi günde, kötü günde hep beraber olacağız. Çünkü biz Ankaralıyız.''

Profesyonel spor kulüplerinin başarısının Ankara'nın prestiji olduğunu ifade eden Karayalçın, ''Profesyonel spor kulüplerinden birine sahip çıkıp, diğerlerinin dışlanmasının Ankara'da sporu baltalamak'' olduğunu belirtti.

''Belediye, spor kulüplerini yönetmeye değil, desteklemeye talip olmalıdır'' diyen Karayalçın, şöyle devam etti:

''Ne ben bir kulübü yöneteceğim ne de oğlum yönetecek. Spor Fonu kurulacak, bu fonun kullanımında sporun altyapısını oluşturan mahalle takımlarına öncelik verilecek. Bu takımlara her yıl düzenli malzeme desteği sağlanacak.

Yeni semt sahaları yapıp, bölgedeki spor kulüplerine tahsis edilecek. Her ilçeye en az bir spor salonu yapmaya çalışılacak.

Uygun alanlarda koşu ve bisiklet yolları, spor alanları düzenlenecek. Uluslararası başarı sağlayan sporcular, antrenörler, kulüpler ve okullar ödüllendirilecek ve desteklenecek.''