Ankara'nın amblemine sanatçı eli değecek

Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, kentin amblemi için kamuoyunun kabul ettiği bir sanatçının tasarımından yararlanacaklarını söyledi.

Haberler 22.05.2009 - 10:53

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, başkentin amblemiyle ilgili açıklamalar yaptı.

Gökçek, amblemde kamuoyunun kabul ettiği bir sanatçının tasarımından yararlanacaklarını belirterek, konuyu gelecek ay Büyükşehir Belediye Meclisi'ne getireceklerini söyledi. Gökçek, amblemin Büyükşehir Belediye Meclisi'nde AK Parti grubunun da onayı ve benimsemesiyle belirleneceğini ifade etti.

Ankara'nın ambleminin her açıdan önem taşıdığını dile getiren Gökçek, "Çankaya Belediyesinin amblemini nasıl Çankaya Belediyesi belirliyorsa, Ankara Büyükşehir Belediyesinin amblemini de Büyükşehir Belediyesi seçer. Kabul etmek zorundalar. Bizim dediğimiz olur. Demokrasi budur ve hazımsızlık yapılamaz" dedi.

Farklı görüşü taşıyan belediye başkanlarıyla da aynı çatı altında uyum içinde Büyükşehir Belediye Meclisinde çalışmayı istediklerini ifade eden Gökçek, "CHP'lilerle el sıkışıyoruz, güzel ifadeleri var. Uyumlu bir çalışma ortamı ümit ediyoruz. Ancak CHP'li belediyelerle uyum içinde sürdürüleceği söylenen çalışma ortamı 6 ay sonra çatışmaya dönüyor" dedi.

CHP ve onun yanında yer aldığını iddia ettiği Mimarlar Odası, Şehir Plancıları Odası, Çağdaş Başkent Derneği gibi sivil toplum kuruluşlarının, çalışmalarını engelleyen belki bin tane dava açtığını öne süren Gökçek, "Onlar davalarını geri çekerse biz de çekeriz. Davaların yüzde 95'i imara ilişkin. Olan Ankaralı'ya oluyor. Getireceğimiz hizmetler aksıyor. Kolej kavşağında, AOÇ  hemzemin geçitte sıkıntılar yaşanıyor" dedi.

Sayfa Yükleniyor...