Ankara'nın ilk karma kullanımlı projesi

Pasifik İnşaat, Ankara'nın ofis, rezidans ve alışveriş merkezi (AVM) özellikli ilk karma kullanımlı projesi Next Level'ı hayata geçiriyor. Proje; Eskişehir Yolu ile Konya Yolu'nun kesiştiği noktada gerçekleştirilecek.

24.11.2011 - 12:03

Ankara'nın ilk karma kullanımlı projesi

Next Level, toplam 19 bin 590 metrekarelik arsa alanı ve 190 bin metrekarelik inşaat alanına sahip. Projenin yatırım tutarı ise 500 milyon TL.

Projenin, Ankara'nın en değerli noktasında, şehrin en hızlı gelişen aksları Eskişehir ve Konya Yolları'nın kesişiminde bulunduğunu söyleyen Pasifik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, "Next Level, bakanlıklar, üniversiteler, hastaneler, oteller, alışveriş merkezleri, iş dünyası, önemli dernek ve odaların bulunduğu lokasyonda yükseliyor. Ofis, rezidans ve alışveriş merkezi nitelikli konseptiyle, Ankara'nın ilk karma kullanımlı projesi. Bu proje ile Ankara, İstanbul'dan sonra, iş, yaşam, alışveriş ve eğlencenin bir arada olduğu yaşam tarzını insanların hizmetine sunan ikinci şehrimiz olacak" dedi.

Erdoğan, ofis binasının ayna efekti yaratan cephe tasarımı, rezidans binasının mücevher gibi işlenmiş cam cephesi ve terasları, AVM'nin sıra dışı özellikleri ve 7 bin 500 metrekarelik özel peyzajıyla mimari farklılığını ortaya koyacağını söyledi.

OFİS BİNASININ ÖZELLİKLERİ
Next Level Ofis binası 30 kat ve 133 ofisten oluşuyor. Ofis büyüklükleri ise 165 ile 2 bin 400 metrekare arasında değişiyor. Next Level Satış ve Pazarlama Müdürü Özlem Kısakürek, ofis özelliklerini şöyle anlattı:

"Ortak kullanım alanları sayesinde ofis sahipleri mutfak, tuvalet, bekleme salonu için ekstra metrekare ayırmak zorunda kalmayacak. Her iki katta bir bulunan kat locaları ve teraslar sosyalleşme ve dinlenme olanağı sağlayacak. Ofis binamızı farklı kılan bir diğer özellik de Business Club katımız. Burada ofislerin kullanımına açık, büyüklükleri 30 ile 158 metrekare arasında değişen yedi adet toplantı salonumuz var. Ayrıca Business Club katımızda bulunan resepsiyon, oturma alanları ve fuaye toplantı salonlarının işlevselliğini artıracak."

KONUTLARIN ÖZELLİKLERİ
Next Level Rezidans'da büyüklükleri 97 ile 158 metrekare arasında değişen ve mobilyalı olarak teslim edilecek 40 adet süit daire ve büyüklükleri 150 ile 420 metrekare arasında değişen 65 adet rezidans dairesi yer alacağını ifade eden Kısakürek, Next Level'ın yerden tavana kadar cam uygulaması ve 4 metrelik tavan yüksekliği ile en iyi Ankara panoramasına sahip proje olacağını söyledi.

Rezidansta bulunan spor merkezinde yoga-pilates stüdyosu, masaj odası, kafe, sauna, buhar odası, şokduş, soyunma odası ve dinlenme alanının yer alacağını vurgulayan Kısakürek, "Tüm bu özelliklerin yanı sıra ev sahipleri ve ofis çalışanlarının yaşamını kolaylaştıracak hizmetler profesyonel bir servis sağlayıcı tarafından verilecek" diye konuştu.

AVM'NİN ÖZELLİKLERİ
AVM'ninde Ankara'da sosyal yaşamın başkenti olacağını belirten Kısakürek, 42 bin metrekarelik kiralanabilir alanı, 2 bin 500 metrekarelik sinema alanı, Ankara'da olmayan seçkin mağaza ve restoran karması, tabanı şeffaf süs havuzları ile fark yaratacağını söyledi.

MART VE EYLÜL 2013'TE TESLİM
Pasifik İnşaat Proje Geliştirme Müdürü Bünyamin Mutlu ise inşaat süreci ile ilgili bilgi verdi. Projenin, TOKİ ile sözleşme başlangıç tarihinin 4 Mart 2010 olduğunu ifade eden Mutlu, ruhsat alınıp inşaata fiilen başlamalarının ise 10 Kasım 2010'da gerçekleştiğini söyledi.

Mutlu, şu anda ofis binasında on dokuzuncu kata, rezidans binasında on üçüncü kata ulaştıklarını söyledi.

AVM inşaatının da büyük bir bölümünü tamamladıklarını vurgulayan Mutlu, ofis ve AVM mağazalarının teslimatını Mart 2013'te, rezidans ve süitlerin teslimatını ise Eylül 2013'te gerçekleştireceklerini belirtti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...