Anne ile bebeğin olduğu araca saldırmıştı: Pişmanım ama küçük düşürüldüm

İstanbul Maltepe'de yaşanan yol verme tartışmasında içinde çocuk bulunan otomobilin aynasını kırdığı gerekçesiyle gözaltına alınan ve ifadesinin ardından serbest kalan Utku Karataş, "Pişmanım olaydan dolayı. Ama beni arkadaşlarımın yanında küçümseyince ben de gençliğin verdiği bir şeyle yaptım" dedi.

Haberler - DHA 10.04.2022 - 17:03

Anne ile bebeğin olduğu araca saldırmıştı: Pişmanım ama küçük düşürüldüm

İstanbul'da trafikte, içinde anne ve çocuğunun bulunduğu otomobilin aynasını kıran genç serbest bırakıldı.

Olay, dün akşam saat 21.30 sıralarında Sahil Yolu Küçükyalı mevkiinde yaşandı. İddiaya göre, otoparktan çıkan sürücü Utku Karataş, önündeki otomobilin sürücüsü Ş.A.'nın önüne geçmeye çalıştı.

Birbirine yol vermeyen iki sürücü, bu sırada tartışmaya girdi. Utku Karataş, tartışmanın ardından hareket halindeki Ş.A.'nın kullandığı otomobilin aynasını kırdı.

GÖZALTINA ALINDI

Otomobilinin içinde küçük çocuğu bulunan kadın sürücü Ş.A., görüntüleri sosyal medyada paylaşınca polis harekete geçti. Utku Karataş, polisin yaptığı çalışmalar sonucu Üsküdar'da yakalanarak gözaltına alındı.

"BİLİNÇLİ OLARAK ÇARPTI"

Polisteki ifadesinin ardından serbest bırakılan Karataş, olayın nasıl yaşandığını anlattı. Karataş, Ş.A.'nın kendisine hakaret ettiğini ve aracına arkadan bilinçli olarak çarptığını iddia etti.

Utku Karataş, tartışmanın ardından Üsküdar'da gözaltına alındı Utku Karataş, tartışmanın ardından Üsküdar'da gözaltına alındı

"KÜFREDİP HAKARET ETTİ"

Karataş, Ş.A.'nın gündeme gelmek için olayı kullandığını ileri sürerek, "Videodan önce hanımefendiye 'Yol verir misiniz' dedim. Çünkü yol hakkı benimdi, otopark çıkışında yaşandı. O da bana 'Şerefsizim ben, inat ettim önce ben geçeceğim' dedi. Hakaretlerde bulundu. O öyle dedikten sonra ben de 'Yol alırım, sıkıntı yok' dedim. Yanından geçtim, bir o ileri gitti bir ben. En son önüne geçtiğimde bilinçli olarak bana çarptı. Ardından ben camı açıp, 'Ne yapıyorsunuz, iyi misiniz?' dedim. Kendisi bana küfretmeye devam etti" dedi.

"KÜFREDERKEN ÇOCUĞUNU DÜŞÜNMÜYORDU"

Yanında kız arkadaşı ve arkadaşları olduğu için küçük düşürüldüğünü hisseden Karataş, "Genciz, zoruma gitti söylediği sözler. Bunun üzerine tutanak tutmak istedim. Bu sefer de hanımefendi bana 'O kadar zamanım yok' diyerek hakaretlerine devam etti. Ben de camı indirip aynasına vurdum. Sonuçta o da benim arabama bilinçli olarak zarar verdi. Zaten bilinçli olmasa canın sağ olsun diyecektim. Hanımefendi çocuğunu bahane ediyor ama ben kesinlikle çocuğu görmedim. Aracıma bilerek vururken, küfür ederken, hakaret ederken çocuğunu düşünmüyordu da ben aynaya vurunca kendini hazırlamış çocuk ağlıyor hala video çekiyor. Bu tamamen kendini gündeme getirme çabasıdır" dedi.

Karataş, olaydan dolayı pişmanlık duyduğunu ancak küçük düştüğü için bu tepkiyi verdiğini söyledi Karataş, olaydan dolayı pişmanlık duyduğunu ancak küçük düştüğü için bu tepkiyi verdiğini söyledi

"'KOCAM KAPIDA BEKLİYOR' DİYEREK TEHDİT ETTİ"

Yaşanan olaydan ötürü pişmanlık duyduğunu ancak küçük düştüğü için böyle tepki verdiğini ifade eden Karataş, "Karakoldan aradılar, gittim teslim oldum. Orada ifademi verdim, o da ifade verdi. Orada da beni kocam kapıda bekliyor, görürsün sen çıkışta diye tehdit etti. İfadeden sonra ayrıldık karakoldan. İkimiz de birbirimizden şikayetçi olduk. Pişmanım olaydan dolayı, gerek yoktu. Ama beni arkadaşlarımın yanında küçümseyince ben de gençliğin de verdiği bir şeyle öyle yapma gereği duydum. Ben belki de onun evladı yaşındayım. Bana yanlış konuştu, küfretti" ifadelerini kullandı.

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sayfa Yükleniyor...