Kayseri'nin Talas ilçesinde sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen anne ile kızı öldü.

Edinilen bilgiye göre, Afyon'da Kocatepe Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi 2. sınıfta eğitim gören Melisa Ermiş, Kayseri'deki evlerini telefonla arayıp yakınlarına ulaşamayınca, komşularını aradı.

Yenidoğan Mahallesi Oğulcuklu Caddesi Cumhuriyet Sitesi C Blok'taki evin kapısını çalan ve cevap alamayan komşuları, balkon kapısını kırarak girdikleri dairede Meryem Ermiş'i (43) salonda, kızı İrem Ermiş'i (9) yatağında hareketsiz yatarken buldu.

Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin incelemesinde, anne ve kızının sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek öldüğü belirlendi.

Eşinin bir suçtan dolayı cezaevinde tutuklu bulunduğu öğrenilen Meryem Ermiş ve ilköğretim okulu 4. sınıf öğrencisi kızının cesedi, incelemenin ardından Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morguna kaldırıldı.

Anne ile kızın cesedini bulan komşuları Emine Doğan, gazetecilere, ''Meryem Ermiş ve karşı komşusunun, sobaları tüttüğü için dün özel şirketten bacalarının temizlenmesi talebinde bulunduğunu'' öne sürdü.