Anne köpek, ölen yavrusunun başından saatlerce ayrılmadı

Artvin'de bir sokak köpeği, otomobilin çarpması sonucu ölen yavrusunun başından saatlerce ayrılmadı. Köpeğin acı bekleyişi yürekleri burktu.

İHA 14.05.2020 - 09:37 | Son Güncelleme : 14.05.2020 - 09:50

Anne köpek, ölen yavrusunun başından saatlerce ayrılmadı

Artvin’de Dere Mahallesi'nde, plakası ve sürücüsü belirsiz bir otomobilin çarptığı yavru sokak köpeği öldü, annesi ise bir an olsun başından ayrılmadı. Köpeğin acı bekleyişi yürekleri yaraladı.

SAATLERCE YAVRUSUNUN BAŞINDA BEKLEDİ

Saatlerce yerde yatan yavrusunun başından ayrılmayan anne köpeğin, zaman zaman yaladığı yavrusunu canlandırmaya çalışması görenleri duygulandırdı.

Mahalle sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine gelen Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği (HAYDİKO) Temsilcisi öğretmen Emel Meriç, ölen yavruyu ezildiği yerden kaldırarak bir toprağa gömdü.

"TRAFİKTE HAYVANLARI HESAPLAYARAK ARAÇ KULLANMAMIZ GEREKİYOR"

Meriç burada yaptığı açıklamada, "Otomobilin çarptığı yavru ölünce annesi başından bir an olsun ayrılmadı. İnsanların trafikte hayvanları hesaplayarak araç kullanmaları gerekiyor. Kedi çıkıyor, köpek çıkıyor şehir içi yollarda hız sınırına dikkat edilmesi gerekiyor. Bu hayvanların bizler kadar sokaklarda yaşama hakkı var. Ülkedeki şiddeti bitirmek istiyorsak, hayvanlara uygulanan şiddeti bitirmemiz gerekiyor. Hayvanlara karşı özen gösteren bir toplum olduğumuz zaman, birbirimize de özen gösteren bir toplum olacağımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

''DİKKAT KÖPEK VAR, YAVAŞ GEÇİN'' YAZILARI ASILDI

Öte yandan hayvan yoğunluğunun fazla olduğu mahallede yaşayan çocuklar, sürekli yola çıkan yavru köpeklerin araç altında kalmaması için sürücüleri uyarmak amaçlı tabelalarına “Dikkat köpek var, yavaş geçin” yazılarını astı.

VİDEO: SAHİBİ TEDAVİYE ALINAN KÖPEK GÜNLERCE HASTANE KAPISINDA BEKLEDİ

Sayfa Yükleniyor...