Anne ve 2 çocuğu ölü bulundu

Adana'da bir anne ile 4 ve 6 yaşlarındaki iki çocuğu evlerinde ölü bulundu. Annenin, çocuklarını boğduktan sonra intihar ettiği ihtimali üzerinde duruluyor.

Anne ve 2 çocuğu ölü bulundu

Adana'da, anne ve 2 çocuğu, evlerinde ölü bulundu.

Adana merkez Seyhan ilçesi Sarıhamzalı Mahallesi, 47028 Sokak'taki bir evde yaşayan anne Songül Toromantekin ile çocukları Sümenya ve Yasir Toromantekin ölü bulundu.

Ölümlerle ilgili araştırmayı sürdüren güvenlik güçlerinin, kadının önce çocuklarını boğarak öldürdüğü, daha sonra intihar ettiği ihtimali üzerinde durduğu bildirildi.

Olay yerine gelerek bilgi alan Adana Emniyet Müdürü Mehmet Salih Kesmez, gazetecilerin soruları üzerine yaptığı açıklamada, intihar şüphesinin ağırlık kazandığını ancak, Cumhuriyet Savcısı inceleme yapmadan kesin bir şey söylemenin mümkün olmadığını bildirdi.

Anne Songül Toramantekin'in 35 yaşlarında, çocukları Sümeyye'nin 4, Yasir'in ise 6 yaşlarında olduğunu belirten Kesmez, ''Her üçü de boğulma sonucu ölmüş. Henüz savcı bey gelmediği için dört dörtlük bir inceleme yapamıyoruz, cesetleri yerinden oynatamıyoruz.

Görümcesi görüyor ve haber veriyor. Kapı kilitli olduğu için pencereden bir çocuk içeri girip kapıyı açıyor'' dedi.

İNTİHAR NOTU
Kesmez, anne ve çocuklarının cesetlerinin aynı odada olduğunu, bir de intihar notunun bulunduğunu, genç kadının bu notta, ölümlerinden hiç kimsenin sorumlu olmadığını yazdığını belirterek, ''Şu anda intihar dışında bir sebep gözükmüyor ama inceleme yapılacak. Anne önce iki çocuğunu boğmuş gözüküyor, daha sora kendini boğmuş. Çünkü, boynunda eşarp var. Anne, yerde uzanarak boynuna eşarp bağlayıp kendini boğmuş olabilir'' dedi.

Evin kapısının kilitli olduğuna dikkati çeken Kesmez, ''Bir de içeride, kapının üzerinde anahtar var. Bu durum, dışarıdan girip birinin bu işi yapmış olacağı ihtimalini zayıflatıyor. Tabii ki, olay incelendikten sonra net bir şekilde açığa kavuşacak'' diye konuştu.

DAHA ÖNCE DE GİRİŞİMDE BULUNMUŞ
Kesmez, kadının evlendiği ilk yıllarda da intihar girişiminde bulunduğunu tespit ettiklerini, baba Salih Toramantekin'in bilgisine başvurulduğunu kaydetti.

CESETLER ADLİ TIP'TA
Öte yandan olay yerinde yapılan inceleme tamamlandı.

Cumhuriyet Savcılığı ile Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme ekiplerinin çalışmasının ardından cesetler, otopsi yapılmak üzere Adana Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...