Anneanne ile torunu sobadan sızan gazdan hayatını kaybetti

Çorum’da sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen anneanne ile torunu hayatını kaybetti. Anne ise ağır yaralandı.

Haberler - CHA 11.06.2015 - 06:48 | Son Güncelleme : 06.11.2015 - 06:49

Anneanne ile torunu sobadan sızan gazdan hayatını kaybetti

Mimar Sinan Mahallesi 19. Sokak’ta bulunan iki katlı evde, sobadan sızan karbonmonoksit gazı nedeniyle Fatma Kürgen (65) ile kızı Gülay (35) ve torunu Gamze Nur Şahin (12) zehirlendi.

Akşam saat 21.30 sıralarında eve gelen Barışcan Şahin (17), uzun süre zile basmasına ve kapıya vurmasına rağmen ailesine ulaşamadı. Bunun üzerine komşular polisi arayarak yardım istedi.

Kapının açılmaması üzerine Barışcan Şahin, evin arka tarafındaki pencerenin camını kırarak içeri girdi. Eve girdiğinde kardeşi, annesi ve anneannesini yerde baygın halde yatarken buldu. 

Olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. Karbonmonoksit gazından zehirlenen 3 kişi ambulanslarla Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Durumu ağır olan anneanne Fatma Kürgen ile torunu Gamze Nur Şahin yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Gülay Şahin’in ise yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındığı bildirildi.

Anneannesi ve kardeşinin ölüm haberi üzerine gözyaşlarını tutamayan Barışcan Şahin, yakınları tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı. Şahin’in babasının ise yurt dışında çalıştığı öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...