Annelerden patlama yerine beyaz tülbent

Hakkari’de 9 şehidin verildiği bölgeye giden Barış Anneleri, patlamanın olduğu yere beyaz tülbent bıraktı. Anneler “Keşke onların yerine bizim cesedimimiz burada olsaydı” dediler.

Anadolu Ajansı 21.08.2011 - 12:57

Annelerden patlama yerine beyaz tülbent

Kendilerini Van Barış Anneleri İnisiyatifi olarak tanıtan bir grup, bir korucu ile 8 askerin şehit olduğu Hakkari-Çukurca karayolunun 12. kilometresinde bir araya gelerek saldırıyı kınadı.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin, terör örgütü PKK'nın Irak'ın kuzeyindeki hedef grubuna yönelik başlattığı operasyonlara karşı Van'dan ''canlı kalkan'' yürüyüşü başlattıklarını belirten ve kendilerini Van Barış Anneleri İnisiyatifi olarak tanıtan bir grup kadın dün Hakkari'ye ulaştı.

Sabah saatlerinden Hakkari'den yola çıkan 15 kişilik grup, 17 Ağustosta terör örgütü PKK üyelerince düzenlenen saldırıda bir korucu ile 8 askerin şehit olduğu Hakkari-Çukurca karayolunun 12. kilometresine gelerek, patlamanın olduğu yere beyaz tülbent bıraktı.

Saldırıyı kınayan kadınlar adına açıklama yapan Esmer Abi, yaklaşık bir hafta önce bulundukları bölgede 9 güvenlik görevlisinin şehit olduğunu anımsatarak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan yaşanan çatışma ortamının sona erdirmesini ve akan durdurmasını istedi.

''Saldırıda şehit edilen askerler yerine, keşke bizim cesetlerimiz burada olsaydı'' diyen Abi, hiçbir gencin ölmemesi için bedenlerini siper etmeye hazır olduklarını söyledi.

Anneler açıklamanın ardından Çukurca'ya doğru hareket etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...