Annesine kredi çekti diye eşini öldürdü!

Antalya'da işlenen bir cinayetin nedeni kayınvalideye çekilen kredi çıktı. Fatma Kızılçelik adlı kadının, kayınvalidesine vermek üzere 4 bin lira kredi çektiği için eşi tarafından boğularak öldürüldüğü öğrenildi.

DHA 05.09.2016 - 11:44

Annesine kredi çekti diye eşini öldürdü!

Bir giyim mağazasında tezgahtar olarak çalışan Fatma Kızılçelik (27) işe gitmeyince arkadaşları telefonla aradı. Kendisine ulaşamayan iş arkadaşları, durumu yakınlarına bildirdi.

24 Nisan'da Güvenlik Mahallesi'nde meydana gelen olayda kadının yakınları eve girdiğinde, yatak odasında Fatma Kızılçelik'in cansız bedeniyle karşılaştı.

Polis kadının boğazında tırnak ve sıkılma izlerine rastlayınca kendisi de bir mağazada tezgahtar olan eşi Osman Kızılçelik (28) gözaltına alındı. Fatma Kızılçelik'in cenazesi toprağa verildi.

Polis, yaklaşık 5 yıllık evli ve 3 yaşında kızları bulunan çiftin, bir yakınının düğün dönüşü yolda tartıştığını belirledi.

Osman Kızılçelik'in evde devam eden tartışma sonucu eşinin boğazını sıkarak öldürdüğü, sonrasında ise çalıştığı mağazaya gittiği tespit edildi.

Savcının Osman Kızılçelik hakkında ömür boyu hapis istediği iddianame, Antalya 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi.

Savcılık iddianamesine göre cinayetin kredi çekme nedeniyle işlendiği ileri sürüldü. İddianamede Kızılçelik çiftinin uzun süredir şiddetli geçimsizlik yaşadığı, cinayet gecesi çiftin Fatma Kızılçelik'in annesi Selma Taşkıran'a 4 bin lira kredi çektiği için tartıştığı kaydedildi. İddianamede tartışmanın kısa sürede kavgaya dönüştüğü ve Osman Kızılçelik'in eşi Fatma Kızılçelik'i boğarak öldürdüğü ifade edildi.

Osman Kızılçelik'in yargılanmasına, önümüzdeki hafta başlanacak.

Sayfa Yükleniyor...