Olay, dün saat 22.30 sıralarında Melikgazi ilçesindeki müstakil bir evde meydana geldi.

İddiaya göre, bazı zamanlar Ankara’da pavyonlarda garson olarak çalışan Soner K. (25), iki gün önce annesi Neriman K.'dan (56) bir miktar para istedi.

Uyuşturucu bağımlısı olduğu iddia edilen genç, annesinden para alamayınca tartıştı.

Dün akşam da anne-oğlun bağırışmalarını duyan komşular, çığlık sesi üzerine eve koştu.

'DAHA ÖLMEYECEK MİSİN, KAÇ TANE CANIN VAR?'
İçeriden Soner K.'nın "Daha ölmeyecek misin, kaç tane canın var?'’ diye bağırdığını duyan komşular polise haber verdi.

Soner K. eve gelen polise kapıyı açmadı. Annesi sorulduğunda ise "Annem bir haftadır evde yok" cevabını verdi.

Pencereden bakan polisler gencin elinde kanlı 'Rambo bıçağı' görünce pencere camını kırarak Soner K.'yı etkisiz hale getirebilmek için biber gazı sıktı.

Pencereden eve giren polisler, kendilerine direnen Soner K.'yı etkisiz hale getirirken, anne Neriman K.'yı oturma odasında kanlar içinde yerde buldu.

Olay yerine çağrılan 112 ambulansındaki sağlık görevlileri, kadının öldüğünü belirledi.

15 GÜN ÖNCE DE EVİ ATEŞE VERMİŞ
Elindeki kanlı bıçakla yakalanan Soner K. ise Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekiplerine teslim edildi. Genç, sorgusunda annesini neden öldürdüğü sorusuna ''Bilmiyorum'' yanıtını verdi.

Soner K.'nın yaklaşık 15 gün önce de gece saat 03.30 sıralarında 'ellerinde ışın kılıçları olan başsız insanların' evlerine girdiğini öne sürerek, oturduğu evi ateşe verdiği ve gelen polislere iki saat boyunca kapıyı açmadığı belirtildi.

Evde Olay Yeri İnceleme ekiplerinin çalışmasının ardından Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna götürülen Neriman K.'nın yapılan otopside vücudunda 55'i derin 100'ün üzerinde bıçak yarası belirlendi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

'ÖLDÜRDÜĞÜM İÇİN PİŞMAN DEĞİLİM'
Emniyetteki sorgusunda çelişkili ifadeler verdiği belirtilen zanlının, olayı hatırlamadığını ve annesini öldürdüğü için pişman olmadığını söylediği ifade edildi.

Adam yaralama, yağma ve uyuşturucu ticareti yapmak suçlarından sabıkası bulunduğu kaydedilen zanlı emniyetteki sorgusunun ardından öğleden sonra adliyeye sevk edildi.

ÖLMEDEN ÖNCE EŞİNDEN YARDIM İSTEMİŞ
Buı arada Neriman K.'nın oğluyla tartıştığı dün gece İstanbul'da bulunan eşini telefonla arayarak tehlikede olduğunu söylediği, eşinin de 155 polis imdat hattına ihbarda bulunması sonucu polis ekiplerinin olay yerine gittiği öğrenildi.