Annesini uyutup kasayı boşalttı

İzmir’de annesini ilaçla uyutan adam, kasada bulunan 600 bin lira ve 100 bin lira değerinde ziynet eşyalarını alıp kaçtı.

Haberler 18.12.2009 - 13:03

İzmir’in önde gelen ailelerinden ve atık kağıt toplama firması sahibi Cihanoğulları şu aralar “hayırsız evlat” şoku yaşıyor.

Ailenin büyük oğlu Ayhan Uztemur 10 yıldır konuşmadığı babası Cihan Cihanoğulları’nın geçen ayında Bornova- Balçova çevre yolunda geçirdiği trafik kazası sonrasında yatalak kaldığını öğrendi. Kurban Bayramı'nın ikinci günü annesi Belgüzar Cihanoğulları'nın yanına giden Ayhan Uztemur annesine kavga ettiği eşinin kendisini evden kovduğunu söyledi ve af diledi.

Oğlunun yalvarmalarına fazla dayanamayan anne, oğlunun evde kalmasına izin verdi. Annesiyle ilişkisinin düzelmesinin ardından Ayhan Uztemur, iddiaya göre annesini ilaçlı mevve suyu içirip uyuttu ve cebinden aldığı anahtarla kasayı açıp içerisindeki 600 bin lira para ile 100 bin lira değerindeki ziynet eşyalarını alarak kaçtı.

Kendisine geldikten sonra oğlunun kasayı boşalttığını anlayan anne Belgüzar Cihanoğulları, hemen olayı diğer 4 oğluna anlatıp savcılığa ve polise suç duyurusunda bulundu. Polisin her yerde aramaya başladığı Ayhan Uztemur'un bulunması için, 4 kardeşi de devreye girdi.

Bastırdıkları el ilanlarında, baba evlerindeki kasayı boşaltan ağabeylerinin yerini bildirene ‘15 bin dolar ödül vereceklerini’ duyuran Cihanoğulları kardeşler, İzmir ve birçok ilde ilanları duvarlara, elektrik direklerine astı. Kardeşler adına konuşan Erdal Cihanoğulları, “Ağabeyimizin yaptıklarını kabullenemiyoruz. Geçmişte birçok olaya karıştı. Beni bile tehdip edip kaçırmaya çalıştı. Şimdi onun peşinde il il dolaşıp bulmaya çalışıyoruz. Yakalandığında da en büyük cezayı almasını isteyeceğiz” dedi.

İzmir'in önde gelen atık kağıt toplama firmasının sahibi Cihan Uztemur, ailenin soyadını mahkeme kararıyla ‘Cihanoğulları’ olarak değiştirmesine rağmen, bu kararına uymayan büyük oğlu Ayhan Uztemur için nakliye firmasından, mobilya mağazasına kadar birçok işyeri açmıştı. Baba Cihanoğulları, her seferinde işleri batırıp kendisine sıkıntı yaşatan ve çeşitli adli olaylara karışan oğlu Ayhan Uztemur ile kavga edip, 10 yıl önce ilişkisini kesmişti.

Sayfa Yükleniyor...