Anonymous ABD’ye savaş açtı

ABD makamları korsanlıkla mücadele çerçevesinde Megaupload.com'u kapattı. Amerikan makamlarına savaş açan Anonymous grubu ise yaptığı açıklamada "Megaupload'un öcü alınacak" dedi.

Anadolu Ajansı 20.01.2012 - 09:30

Anonymous ABD’ye savaş açtı

ABD makamları, internet korsanlığı suçlamasıyla dosya paylaşım sitesi Megaupload.com'u kapattı. Sitenin sahibinin de aralarında bulunduğu dört kişi tutuklandı. Üç kişi hakkında daha dava açıldı.

İnternet yasaklarına karşı yaptığı eylemlerle tanınan Anonymous isimli grup ise Amerikan makamlarının Megaupload'ı kapatmasının ardından intikam yemini etti.

Anonymous grubu, Twitter üzerinden "Megaupload'ın öcünü alacağını" duyurdu.

FBI’IN SİTESİNE GİRİLEMEDİ
Anonymous, misilleme olarak aralarında Amerikan Federal Soruşturma Bürosu (FBI), Savunma Bakanlığı, plak şirketleri Universal ve Warner Music, müzik endüstrisi birliği RIAA ve film endüstrisi birliği Motion Picture Association of America'nın sitelerine saldıracağını belirtti.

Dün gece FBI ve Savunma Bakanlığının internet sitelerine zaman zaman ulaşılamadı.

KARA PARA SUÇLAMASI
ABD Adalet Bakanlığına göre, her türlü dosyanın indirilebildiği Megaupload sitesinde yasal olmayan yollarla kopyalanmış müzik, film, televizyon programları ve dijital kitaplara da ulaşılabiliyordu.

Bakanlık, sitenin 175 milyon doların üzerinde gayri yasal kazanç sağladığını, eser sahiplerini ödenmeyen telif hakları nedeniyle yarım milyon doların üzerinde zarara uğrattığını belirtiyor. Megaupload ayrıca kara para aklamakla suçlanıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...