Antalya Havalimanı'nda hortum: 12 yaralı

Antalya Havalimanı apronunda hortum nedeniyle 2 otobüs, 1 minibüs ve 2 merdiven devrildi. 2 uçak ve 1 polis helikopterinde de hasar var. NTV'ye konuşan Antalya Valisi yaralanan 12 kişinin durumunun iyi olduğunu bildirdi.

ntv.com.tr 26.01.2019 - 12:16 | Son Güncelleme : 26.01.2019 - 15:51

Antalya Havalimanı'nda hortum: 12 yaralı

Son dakika haberi! 

Antalya'da şiddetli fırtına etkili olmaya devam ediyor.

Son olarak Antalya Havalimanı'nı hortum vurdu.

saat 10.58'de meydana gelen hortum nedeniyle 2 otobüs, 1 minibüs ve 2 merdiven devrildi. 2 uçakta ve bir polis helikopterinde de hasar olduğu bildirildi. 

NTV canlı yayınına telefonla bağlanan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, şunları söyledi:

"Şu ana kadar 12 yaralı hastanelere sevk edildi. Hayati tehlikesi yok. Havalimanı şu anda hava trafiğine açık. Hasarları hızlı bir şekilde giderilmeye çalışıyoruz. Vatandaşlarımıza uyarıda bulunmak istiyoruz. Vatandaşlardan ricam, meteorolojik uyarıları dikkate alsınlar. Bu uyarılar ölçüsünde dışarıya çıksınlar. Uyarılar dışında dışarıya çıkmamaları konusunda uyarıyoruz."

Öümüzdeki günlerde olumsuz hava koşullarının devam edeceğini ancak etkisinin azalacağını ileten Karaloğlu, havalimanının hem geliş hem gidiş yönünde hava trafiğine açık olduğunu, herhangi bir sorun bulunmadığını belirtti. 

SAATTE 133 KİLOMETRE HIZLA ESTİ

Vali daha sonradan düzenlediği basın toplantısında şu bilgileri verdi:

"Üç gündür şiddetli yağışın hüküm sürdüğü kentte beşinci hortum vakasını bugün saat 10.58'de Antalya merkez Havalimanı'nı da içine alacak şekilde yaşadık. Saatte 133 kilometre hızla güney yönlerinden esen bir fırtına, bir hortum oluştu.

OTOBÜSTEKİ PANİK ANLARI KAMERADA

Sayfa Yükleniyor...