Antalya'da Engin Y'ye "eziyet etmek, kişi hürriyetinden alı koymak, cinsel istismarda bulunmak" gibi suçlardan yargılanan Turhan Kaya'ya 19, eşi Yağmur Kaya'ya ise 2 yıl hapis cezası verildi.

Antalya 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanıklar Turhan Kaya, Yağmur Kaya, başka suçlardan tutuklu bulunan Engin Y. ve tarafların avukatları katıldı.

Mağdur Engin Y, duruşmada söz hakkı alarak, Turhan Kaya'nın uyuşturucu madde ticareti yaptığını ve kendisine de zorla uyuşturucu madde sattırdığını savundu. Kaya'ya ait olan bir miktar uyuşturucu maddesinin kaybolması ile kendisine işkence edildiğini, dansöz kıyafetin giydirerek oynattığını iddia eden Engin Y, ayrıca Turhan Kaya'nın eşi Yağmur Kaya'da bu olanları fotoğraf makinesiyle kayda aldığını anlatarak, kişilerden şikayetçi olduğunu söyledi.

Duruşmada söz alan sanık Turhan Kaya ise suçlamaları kabul etmediğini ifade etti. Kaya, Engin Y'nin kendi isteği ile dansöz kıyafeti giyerek oynadığını savundu. Ayrıca Engin Y'nin eşi Yağmur Kaya'ya sarkıntılık ettiğini ve birlikte kaçmayı teklif ettiğini iddia eden Kaya, "Bu olayı Yağmur bana anlatınca bende kendisini dövdüm ama kendisinin iddia ettiği gibi işkence etmedim, özgürlüğünü kısıtlamadım. Engin isteseydi kaçabilirdi ama kaçmadı. Ben sadece kendisine ya bunları yaparsın ya da bu memleketten gidersin dedim" diye konuştu.

KARAR

Kararı açıklayan mahkeme heyeti, sanık Turhan Kaya'ya cinsel saldırı suçundan toplam 12 yıl hapsine, kişiye eziyet etmekten 3 yıl, hürriyeti kısıtlama suçundan ise 4 yıl olmak üzere toplamda 19 yıl hapis cezası verdi. Heyet, sanık Turhan Kaya'nın cezasına takdir indirimi uygulamazken eşi Yağmur Kaya'ya ise kişiye eziyet etmek suçundan 2 yıl hapis cezasına mahkum etti.