Antalya'da tur teknesi battı: 73 kişi kurtarıldı

Antalya'da, Yat Limanı açıklarında fırtınaya yakalanan tur teknesi battı. Teknede bulunan yaklaşık 73 kişi ekipler tarafından kurtarılarak limana getirildi.

Haberler - Anadolu Ajansı 03.09.2016 - 18:17 | Son Güncelleme : 03.09.2016 - 19:31

Antalya'da tur teknesi battı: 73 kişi kurtarıldı

Kaleiçi'ndeki Yat Limanı'ndan yolcularıyla çıkan ve şiddetli yağmur ve rüzgar nedeniyle Konyaaltı açıklarında yan yatan tur teknesi tamamen sulara gömüldü. Bölgede bulunan deniz polisleri, teknenin yaklaşık 45 metre derine indiğini ve hava muhalefeti nedeniyle dalış çalışması yapılamadığını bildirdi.

Bu arada tekneden kurtarılan aralarında yabancı turistlerin de bulunduğu 73 yolcu, Yat Limanı'na ulaştırıldı. Burada deniz otobüsleri yolcu salonu ve bilet satış merkezine alınan yolculara battaniyeler verildi. Kazazedeler ambulanslarla çeşitli hastanelere nakledildi.

İsmini vermek istemeyen bir kazazede, "Falezleri ve mağaraları görmek için yat turuna çıktım. Teknede yaklaşık 80 kişiydik. Tekne bir anda alabora oldu, hepimiz denize düştük, kendi imkanlarımızla dubalara tutunduk." diye konuştu.

Tekneden çocuğu ile kurtarılan Muhittin Bakar da "Tekne ne olduğunu anlayamadan bir anda battı. Hepimiz denize savrulduk. Bir kadının korkudan bayıldığını gördüm." dedi.

ANTALYA VALİSİ KARALOĞLU'DAN AÇIKLAMA

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Kaleiçi'ndeki Yat Limanı'ndan denize açılan "Kurt-Ceyhan" isimli tur teknesinin kuvvetli fırtına ve yağış yüzünden Konyaaltı açıklarında yan yattığını söyledi.

İhbar üzerine bölgeye çok sayıda sahil güvenlik ekibi ile deniz polisi intikal ettirildiğini belirten Karaloğlu, "Konyaaltı açıklarında yan yatan tur teknesinden 73 kişi kurtarıldı. Bölgede tüm ekiplerin arama çalışmaları devam ediyor." bilgisini verdi.

Sayfa Yükleniyor...