Antalya Aksu İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, otostop yapan iki kadının bindikleri araçların sürücülerinin paralarını çaldığına yönelik şikayetler üzerine soruşturma ve takip çalışması başlattı.

Aksu bölgesi ile çevresinde dört aydır süren takip sonucu kimlikleri belirlenen kadınların Adana ve Mersin'den Antalya'ya gelen D.S. ile P.Ş. olduğu iddia edilirken, polis araştırma sonucu bu iki kadının da bulunduğu bir otomobili takibe aldı.

Otomobilde bulunan zanlı iki kadın ile iki erkek, takip yapan polisi fark ederek kaçmaya çalıştı. Polisten kaçan otomobile havalimanı yolu üzerinde başka bir otomobil çarptı. Araçtaki iki erkek olay yerinden kaçarken, polis, zanlılar D.S. ile P.Ş'yi yakaladı.

Yapılan araştırmada, zanlılardan D.S. ile P.Ş'nin Aksu bölgesinde otostopla Y.Y'nin kişinin otomobiline bindiği, D.S'nin sürücü ile cinsel temas kurduğu sırada P.Ş'nin Y.Y'ye ait 1500 TL ve cüzdanını yankesicilik yöntemiyle çaldığı belirlendi.

Şikayetçi sürücü Y.Y. tarafından teşhis edilen iki kadının, ''yankesicilik, hırsızlık, uyuşturucu madde satmak ve bulundurmak'' suçlarından sabıkaları ile suç kayıtlarının bulunduğu öne sürüldü.

Öte yandan polis tarafından yapılan operasyonda iki kadın zanlı ile bağlantısı olduğu iddia edilen ve yankesicilik suçlamasıyla hakkında arama kararı bulunan B.G. de yakalandı. B.G, hakkındaki arama kararıyla nedeniyle diğer iki zanlı ile birlikte adliye sevk edildi.

Kucağında 2,5 yaşındaki kızı ile adliyeye sevk edilen B.G, kendilerini görüntüleyen gazetecilere tepki gösterdi.