Antalya'daki orman yangını söndürüldü

Antalya'da çıkan orman yangında bir kişiye ait ev, traktör, plastik serayla 1 hektar orman alanı ve 85 zeytin ağacı yandı. Yangın yapılan çalışmalar sonucu söndürüldü.

Anadolu Ajansı 01.07.2019 - 11:42 | Son Güncelleme : 01.07.2019 - 12:25

Antalya'daki orman yangını söndürüldü

Antalya'nın Serik ilçesinde anız yangınının sıçradığı ev, traktör, plastik serayla 1 hektar orman alanı kül oldu.

Serik'e bağlı Kuşlar Mahallesi'nde dün saat 20.30 sıralarında çıkan yangın Yeşilyurt Mahallesi Araplar mevkisine sıçradı.

Rüzgarın da etkisiyle büyüyen yangın kısa sürede Dudu Çelik'e ait eve de sıçradı. İhbar üzerine olay yerine Orman İşletme Müdürlüğü'ne ait müdahale ekipleri sevk edildi.

Güçlükle söndürülen yangında Dudu Çelik'e ait ev, traktör ve römorku, ahır, ilaç makinesi, 85 zeytin ağacı, Ferit Çilenger'e ait 1.5 dekar içi boş plastik sera yandı.

Yangın yerine gelen Kaymakam Haluk Şimşek, Yeşilyurt Mahallesi Muhtarı Bekir Durmaz'dan yanan yerlerle ilgili bilgi aldıktan sonra evi yanan Dudu Çelik'e geçmiş olsun dileklerini iletti.

Kaymakam Haluk Şimşek, Dudu Çelik'e yardımda bulunacaklarını söyledi.

Dün akşam 7 ayrı noktada anız yangını çıktığını aktaran Kaymakam Şimşek, yangınların Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerince söndürüldüğünü vurgularken, vatandaşları da anız yakmamaları konusunda uyardı.

Sayfa Yükleniyor...