Anten düzeltme isteği  facia getirdi

İstanbul Fatih'te uydu antenini düzeltmek için çatıya çıkan 2 kişinin düşürdüğü tuğla, 11 yaşındaki çocuğun beyin ölümüne yol açtı. Durumu öğrenen anne de, hastanenin 4. katından atlayarak intihar etti.

Haberler - NTV Haber 08.06.2009 - 11:04

İstanbul Fatih'te iki kişi dün akşam saat 9.00 sıralarında, Kumkapı Nişanca Mahallesinde bulunan 5 katlı binanın çatısına çıktı ve buradaki uydu antenlerini düzeltmek istedi. Bu sırada istinat duvarı çöktü ve tuğlalar caddeye düştü.

Tam bu sırada tuğlalardan biri caddeden geçen 11 yaşındaki Yusuf Akkuş'un başına isabet etti.

Ağır yaralı olarak Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Yusuf Akkuş tüm müdahelelere rağmen kurtarılamadı ve beyin ölümü gerçekleşti.

Oğlunun kurtarılamadığı haberini alan anne Dilber Akkuş da, yoğun bakım ünitesinin bulunduğu 4. kattan kendisini attı. Ağır yaralı olarak tedaviye alınan anne, kurtarılamadı.

Olayla ilgili soruşturmayı sürdüren polis, 2 kişiyi gözaltına aldı.

Dilber Akkuş'un eşi Sedat Akkuş, Yoğun Bakım Ünitesi'nde tutulan ağır yaralı 11 yaşındaki Yusuf Akkuş'un sağlık durumuna ilişkin gelişmeleri izliyor.

Sedat Akkuş, hastanede yaşananları şöyle anlattı:

"Eşimin hastanede durumu çok kötüydü ve sinir krizi geçiriyordu. Yanında bulunan kadınlara dikkat etmelerini söyledim. Ben binanın 1. katında olduğum sırada, eşim 4. katta yanındakilerin elinde kurtularak camdan aşağı atlamış. Eşim çocuklarına çok düşkündü. Çocuğumuzun kanlar içindeki halini görünce dayanamadı. Yüreğim yanıyor. Allah kimsenin başına böyle bir olay vermesin."

Oturdukları binaya bir ay önce taşındıklarını belirten Akkuş, "Terası en üst kattaki 2 dairede oturanlar kullanıyordu. Buraya başkalarının çıkmasına izin vermiyorlardı. Ne yaptılarsa bizim bina ile yandaki bina arasındaki duvarın bir kısmının devrilmesine neden olmuşlar. Yıkılan duvarın yanına uydu anteni taktıkları söyleniyor" dedi.

İSTEDİĞİ GALATASARAY FORMASINI ALAMADI
Ağır yaralanan Yusuf'un 4 çocuğundan en küçüğü olduğunu ifade eden Akkuş, "Yusuf, futbol oynamayı çok seviyordu. Bu nedenle karne hediyesi olarak ona istediği Galatasaray formasını alacaktım ama olmadı" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...