App Store’da NTV rüzgarı

Doğuş Yayın Grubu'nun iPhone/iPod Touch için geliştirdiği uygulamalar App Store'da ilk iki sırayı işgal ediyor.

Haberler 18.10.2010 - 17:06

App Store’da NTV rüzgarı

NTVSpor ve Kral TV’nin iPhone/iPod Touch uygulamaları, Apple App Store uygulama mağazasının Top 25 listesinde ilk iki sırayı paylaşıyor.

ev dünyadan spor haberlerinin anlık olarak yer aldığı NTVSpor uygulamasında , NTVSpor kanalı da canlı izlenebiliyor. Uygulamada, belli başlı büyük liglerdeki skorlar, puan durumları ve galeri de bulunuyor.

NTVSpor uygulaması, bugün itibarıyla ücretsiz iPhone/iPod Touch uygulama listesinde ilk sıraya tırmandı. Tüm dünyadan onbinlerce uygulamanın bulunduğu katalogta ikinci sırada ise Kral TV ve radyo için hazırlanan Kral uygulaması yer aldı.

Şık ve sade arayüzüyle büyük ilgi gören ‘Kral’ uygulamasında, televizyon ve radyodaki yayın akışı gün gün görüntülenebiliyor, yayınlar canlı olarak izlenebiliyor.

Canlı yayınların izlenebildiği, dizi ve programlar hakkında ayrıntılı bilgi ve takvimin yer aldığı CNBC-e/e2 canlı yayın uygulaması geçtiğimiz hafta test yayınına başlamıştı. NTVMSNBC haber ve SipruRD radyo uygulamaları da, halen App Store’daki Türkçe uygulamalar içinde en popüler olanlar arasında yer alıyor.

Geçen hafta listeye giren CNBC-e Şipşak uygulamasıyla, 15 Eylül’de e2, 19 Eylül’de de CNBC-e ekranlarında başlayacak olan ‘Spartacus: Blood and Sand’ adlı sansasyonel dizinin belli başlı karakterlerinin portrelerine kullanıcı kendi yüzünü monte edip dostlarıyla paylaşabiliyor.

Sayfa Yükleniyor...